Alexa

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS'siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar

3 farklı kamu kurumu yayımladıkları alım ilanları ile sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdular.

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS'siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar

3 farklı kamu kurumu yayımladıkları alım ilanları ile sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdular.

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS'siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar
Editor: Mustafa Karagöz
12 Nisan 2019 - 17:39 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 10:46

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü (MKEK) yayımladıkları ilanlar ile işçi alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu üç kurum tarafından yayımlanan ilanları sizler için derledik. 

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadrolar şu şekilde, 40 Liman Vinç Operatörü, 188 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü, 86 Treb Tekil İşçisi. Adaylar söz konusu bu alım ilanlarına KPSS'siz başvuru yapabilecekler.

TÜLOMSAŞ İŞÇİ ALIM İLANITÜLOMSAŞ tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Proses İşçisi kadrosuna yapılacağı duyuruldu. İlana KPSS'den en az 60 almış adaylar başvuruda bulunabilecek. 

MKEK İŞÇİ ALIM İLANI

MKEK sürekli işçi alım ilanına göre alımlar çeşitli kadrolardan yapılacak. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlara KPSS şartı olmadan başvuru yapılabilecek. Alımlar Makine Teknolojisi Teknisyeni, Kimya Teknisyeni, Sıhhi Tesisatçı, Metal İşleri Teknisyeni, Tesviyeci, Beden İşçisi (Genel) kadrolarında olacak. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kamu işçisi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce bazı başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Özel ve genel olarak değişen bu başvuru koşullarını genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Öğrenim şartını sağlamak, Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kurumların belirlediği mesleki özelliklere sahip olmak, Varsa KPSS puan şartını sağlamak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İLAN DETAYLARI İÇİN

Bu üç kurum tarafından yayımlanan ilanları daha detaylı incelemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

TCDD Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜLOMSAŞ personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MKEK Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • CNT dmby
    2 ay önce
    İlk okul mezunlarına birşey yok KPSS olsun olmasın yazıyor ama halen alim yok bizim durumumuz yokki okuyamadik devlet olarak bize is yokmu yani bizde memur olmak istiyoruz benim yapabildiğim belgeli 4tane mesleğim var hani is tas ören zaten çalışıyoruz