Gündem

Tedirgin Eden Haber Geldi ! Yeni Bir Virüs Ortaya Çıktı

Dünya genelinde corona virüsüne karşı mücadele tüm hızıyla devam ederken Fransa'dan kötü bir haber geldi. Creteil kentinde yeni bir virüse rastlandı ve bu virüse yakalanan 58 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti.

Fransa’da bilim insanları corona virüsü teşhisindeki tekniği kullanırken yeni bir virüs buldu. 58 yaşındaki bir kadının ise bu virüse yakalandığı ve hayatını kaybettiği belirtildi. 58 yaşındaki bir kadın Fransa’daki bir hastanede hayatını kaybetti ve kadının cristoli isimli bir virüse yakalandığı ifade edildi.

KADININ BAŞKA HASTALIKLARI DA VAR

Bilim İnsanları tarafından corona virüsüne benzer bir sağlık krizine yol açacağından şüphelenmek için erken olduğu belirtilirken Créteil’deki Henri-Mondor Hastanesi’nde Tıbbi Biyoloji Başkanı Profesör Jean-Michel Pawlotsky, virüsün bağışıklığı zayıf olan bir kişide meydana geldiğini, kadının başka hastalıkları da olduğunu ifade etti.

Profesör Jean-Michel Pawlotsky bu konu hakkındaki açıklamalarında “Şu anda açıklamamız gereken tek bir vakamız var. Açıkçası, gelecekte başka vakalar teşhis edilirse, bu hastalıkla ilişkili klinik tablo hakkında biraz daha kesin bir fikre sahip olabileceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ OLAN YAYILMA OLASILIĞIDIR”

Bu virüsün bulaşma tarzının corona virüsü gibi olmadığı duyurulurken Pawlotsky “Bu hastalığın bulaşma tarzının koronavirüs ile ilgisi yoktur. Koronavirüs ile, damlacıklarla doğrudan insandan insana bulaşır ve bu nedenle çok önemli olan salgın yayılma olasılığıdır” dedi.

KESİN BİR KANITI YOK

Açıklamalarında “Çok farklı bir şeyle uğraşıyoruz ve açıkçası bugün bu hastanın bu hastalığı nasıl yakaladığını, bu virüsü nasıl yakaladığını bilmiyoruz.” ifadelerini kullanan Profesör sözlerini “Bunun böcekler yoluyla olduğundan şüpheliyiz çünkü böcekler bu tür viral enfeksiyonları iletir, ancak bugün bunun kesin bir kanıtı yoktur.” diyerek bitirdi.

İlgili Makaleler