Gündem

Tehlike yaklaşıyor! Coronavirüs 3 ülkede daha tespit edildi!

Çin’de ortaya çıkan virüs tüm dünyaya yayılma tehlikesi taşıyor. Son olarak Avrupa ülkelerine sıçrayan ve komşularımız Yunanistan ile İran’da da tespit edilen virüs 3 ülkeye daha sıçradı. Böylece virüsün yayıldığı ülke ve bölgelerin sayısı 40’ı geçmiş oldu.

Wuhan’da bir pazardan çıktığı öne sürülen coronavirüs tehlikesi git gide Türkiye’ye yaklaşıyor. Şuana kadar yayıldığı ülke ve bölgelerin sayısı 40 ‘ı geçen virüs Yunanistan ve İran’da da tespit edilmesinin ardından 3 ülkede daha ortaya çıktı. Son gelen haberlere göre virüs komşumuz Gürcistan, Pakistan ve Kuzey Makedonya’ya da sıçradı.

Gürcistan’da ilk vaka

Gürcistan’da Bakan Ekaterine Tikaradze, ülkesinde ilk Corona virüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini bildirdi. Tikaradze düzenlediği basın toplantısında, Gürcistan’da ilk kez coronavirüs vakasının görüldüğünü belirterek, “İran’dan Azerbaycan üzerinden dün ülkeye dönen bir Gürcistan vatandaşının Kovid-19 taşıdığı tespit edildi.” Açıklamasını yaptı.

Pakistan’da 2 kişide tespit edildi

Pakistan Sağlık Bakanı Zafer Mirza, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ülkede ilk kez iki kişide Covid-19 tespit edildiğini açıklayarak, “Paniğe gerek yok. Her şey kontrol altında.” Dedi

Makedonya’da bir kadın hasta karantinada

Kuzey Makedonya Başbakanı Oliver Spasovski ve Sağlık Bakanı Venko Filipçe, Corona virüs ile ilgili ortak basın toplantısı düzenledi. Hükümet binasında yapılan toplantıda Bakan Filipçe, bu sabah Bulaşıcı Hastalıklar Kliniğine kaldırılan 1970 doğumlu bir kadında Covid-19 tespit edildiğini, bunun Üsküp’te görülen ilk vaka olduğunu söyledi. “Paniğe gerek yok” açıklaması yapan Filipçe, söz konusu kişinin, klinikte karantina altına alındığını bildirdi.

Dünya genelinde virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 2 bin 769, hasta sayısı ise 81 bin 264’i buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir