Gündem

Tehlike Yanı Başımızda ! Komşuda Korona Virüs Tespit Edildi

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Kum kentinde 2 kişiye yeni tip korona virüs bulaştığı ifade edildi.

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur İranlı Öğrenciler Haber Ajansına çeşitli açıklamalarda bulundu. Cihanpur açıklamalarında geçtiğimiz iki günde Kum kentinde 2 kişide korona virüs tespit edildiğini belirtti.

Cihanpur söz konusu açıklamalarında bulaşıcı hastalıklarla ilgili sağlık ekiplerinin söz konusu kentte çalışmalarına başladıklarını ifade ederek Kum’da yaşayan vatandaşları, insanlarla tokalaşma gibi yakın temastan kaçınmaları ve hijyene dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Komşuda Korana Virüs Paniği
Komşuda Korana Virüs Paniği

CAN KAYBI 2 BİNİN  ÜZERİNDE

İlk olarak Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da tespit edilen korona virüs kısa sürede diğer şehirlere ve ülkelere yayıldı. Bu slagın kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum ilan edildi.

Çin’de korona virüs salgınından dolayı can kaybı 2 bin 5’e, virüs bulaşan kişi sayısı da 74 bin 185’e çıkmıştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir