Personel Alımı

TEİAŞ lise mezunu 150 personel alımı yapacak!

TEİAŞ Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere sürekli işçi alımı yapacak. En az lise mezunlarının başvurabileceği belirtilen ilanda, alımların İŞKUR üzerinden yapılacağı açıkladı. Peki, TEİAŞ bünyesinde çalışmak için başvuru şartları nelerdir?

TEİAŞ Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 150 işçi alımı yapacak. 19 Elektronik Teknisyeni ve 131 Elektrik Teknisyeni kadrosu için yapılacak alımlarda, adayların en az lise mezunu olması gerektiği belirtildi. Kurum tarafından verilen ilanda alım yapılacak kadrolara ilişkin olarak, “Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre 19 Elektronik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektronik, Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri bölümü mezunu) ve 131 Elektrik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektrik, Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü, Yüksek Gerilim Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım bölümü mezunu) alınacaktır. İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı iller ve alınacak eleman sayıları aşağıda belirtilmiştir.” açıklaması yapıldı.

BAŞVURUDA ARANILAN ŞARTLAR:

Adaylarda aranacak şartlar İşkur iş ilanlarında ve Şirketimiz internet sitesinde (www.teias.gov.tr) ilan edilecektir.

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ:

İŞKUR tarafından Şirketimize bildirilen;

Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile – Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketimizin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) “duyurular” kısmından ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırılabilecektir.

BAŞVURU:

Durumları talep şartlarına uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde (24-28.08.2020 tarihleri arası) İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

ÇALIŞTIRILACAĞI İL ALINACAK ELEKTRİK TEKNİSYENİ SAYISI ALINACAK ELEKTRONİK TEKNİSYENİ SAYISI

İstanbul 13 1 Bursa 8 – Çanakkale 2 – İzmir 10 – Bartın 1 – Sakarya 5 – Düzce 1 – Eskişehir 4 – Kütahya 1 – Isparta 1 3 Afyon 1 – Ankara 4 – Konya 5 – Samsun 3 – Amasya 3 – Tokat 2 – Kayseri 5 2 Gaziantep – 2 Şanlıurfa 8 – Elazığ 5 – Malatya 2 – Trabzon – 2 Artvin 4 – Erzurum 3 2 Erzincan 1 – Mardin 6 – Batman – 2 Van 2 – Ağrı 2 – Iğdır 1 – Hatay 6 – Mersin 1 – Adana – 1 Antalya 5 2 Kırklareli 2 – Tekirdağ 4 – Edirne 2 – Denizli 2 2 Aydın 1 – Muğla 1 – Kastamonu 3 – Karabük 1 – TOPLAM 131 19 GENEL TOPLAM 150

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler