Ekonomi

Tek Bir SMS 100 Bin TL Kazandıracak; Sadece Dört Bankadan Alınabilecek! Başvurular İçin Anahtar Kelimenin Yazılması Şart! Anahtar Kelime…

Özellikle bayramlar ve tatil dönemleri gibi ani ihtiyaçların beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı bu dönemlerde bankaların kredi politikaları da vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Teknolojik açıdan tüm gelişmeleri sistemlerine adapte etmiş olan aşağıdaki bankalar, Kurban Bayramı öncesinde SMS atan tüm vatandaşlara 100 bin TL’ye varan kredileri anında sağlıyor.

SMS kredilerinin en büyük avantajlarından biri şubeye gitmeden paranın hesaba geçmesi iken; diğeri onay süresinin beş dakika kadar kısa olması oluyor. Özellikle Kurban Bayramı’na özel faiz oranlarıyla SMS kredisi vermeye başlayan bankalar arasında yer alan Akbank, Aktifbank, Türkiye İş Bankası ve Fibabanka ise, bu ayın karlı SMS kredilerini sağlıyor.

Türkiye’de SMS Krediciliği Günden Güne Gelişiyor

Tüm hizmetlerini dijital ortama taşımış olan bankalar için SMS ile kredi vermek hem vakit hem de iş gücü açısından avantaj yaratıyor. Aynı şekilde bu avantaj vatandaş cephesinde de zaman ve maddi gider olarak kendisini gösteriyor. Her geçen gün daha fazla bankanın dahil olduğu SMS ile kredi veren bankalar listesinde çoktan yerini almış olan Akbank, yüzde 2,30 faiz oranı ve tutara göre değişmekle birlikte 36 aya kadar taksit seçeneğiyle SMS kredisi veriyor. Bu şartlar altında ve en uzun vadede Akbank’tan çekilecek olan 10 bin TL değerindeki SMS kredisinin aylık taksit tutarları ise, sadece 449 lira 54 kuruş oluyor. Öte yandan Akbank’tan SMS almak isteyen kişilerin KREDİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını ekleyip 4425’e kısa mesaj ile göndermesi yeterli oluyor.

SMS krediciliğinde oldukça iddialı hizmetlerden birini veren Aktifbank da tıpkı Akbank gibi başvuru yapan vatandaşlara kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapıyor. Her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek olan Aktifbank’ın SMS kredisi 40 bin TL ile sınırlandırılıyor. 40 bin TL’lik kredinin aylık faiz oranları yüzde 2,69 olarak sunulurken; azami vade süresi ise, 36 ay oluyor. Toplamda 10 bin TL değerinde Aktifbank’tan kredi çeken bir vatandaşın ödemesi gereken tutar ise, aylık sadece 483 lira 14 kuruş oluyor. Öte yandan Aktifbank SMS kredisi için 3050’ye; KREDİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını ekleyip mesaj göndermek gerekiyor.

Başvurular Dakikalar İçerisinde Onaylanıyor

Başvuruları sadece dakikalar içerisinde onay ya da ret dönüşüyle değerlendiren bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası da SMS kredisi hizmetini vatandaşlara sağlıyor. Aylık 2,15 oranından faiz ile kredi veren Türkiye İş Bankası, tutara göre değişmekle birlikte 36 aya kadar da taksit yapıyor. SMS kredilerine herhangi bir üst limit koymamış olan İş Bankası’ndan alınacak olan 10 bin TL değerinde bir kredinin aylık geri ödemeleri ise, en uzun vadede 436 lira 93 kuruş oluyor. Öte yandan İş Bankası’ndan SMS kredisi alabilmek için; NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, DOĞUM TARİHİ bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 4402 numaralı kısa mesaj hattına göndermek gerekiyor.

En uygun faizli SMS kredilerinden birini veren Fibabanka, vatandaşlara aylık yüzde 2,09 oranından faiz ile kredi sağlıyor. Tutara göre değişmekle birlikte 36 aya kadar taksit ve esnek geri ödeme planları gibi avantajlar da sağlayan Fibabanka, aynı zamanda kişiye özel ödeme planları da yapabiliyor. Öte yandan Fibabanka’dan SMS ile kredi alabilmek için 3422 numaralı kısa mesaj hattına T.C. kimlik numarasını göndermek yeterli oluyor.

İlgili Makaleler