Gündem

Teksas Katliamında Acı Büyüyor! Can Kaybı 21’e Yükseldi!

ABD’nin Teksas eyaletinde bir ilkokula silahlı saldırı düzenlendi. Yaşanan kan dondurucu olay ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yapılan saldırıda 19’u çocuk olmak üzere 21 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı düzenleyen 18 yaşındaki Salvador Ramos öldürüldü. Ramos saldırı düzenlemeden önce büyükannesini de silahla yaraladığı ortaya çıktı.

Silahlı saldırı olaylarının son dönemde ciddi olarak artış gösterdiği ABD, Teksas’ta yaşanan saldırının şokunu yaşıyor. İlkokula düzenlenen silahlı saldırıca 21 kişi hayatını kaybederken, bunların 19’u çocuk oldu.

21 Kişi Hayatını Kaybetti

Açıklanan bilgilere göre, saldırı Robb İlkokulu’nda yaşandı. Salvador Ramos isimli saldırgan, yaşları 7 ile 11 arasında değişen 19 öğrenciyi ve 2 öğretmeni öldürdü. Okulun etrafını saran güvenlik güçleri Salvador Ramos isimli saldırganı vurarak öldürdü.

Saldırının hemen ardından olayla ilgili geniş bir araştırma başlatıldı ve saldırgana dair detaylar açıklanmaya başlandı. Salvador Ramos, okula saldırmadan önce kendi büyükannesini silahla vurarak yaralamış. Daha sonra ise, saldırı düzenlediği okula girmeden hemen önce güvenlik güçleri ile bir çatışma yaşamış.

Yaşanan saldırı sonrasında açıklamalarda bulunan Teksas Valisi Greg Abbot, saldırganın otomatik silah ve tüfek kullandığını, ayrıca saldırı sırasında çelik yelek de giydiğini açıkladı.

Zorbalığa Maruz Kalıyormuş

ABD medya organlarının servis ettiği haberlere göre, saldırgan, 18. Yaş günü için satın aldığı silahların görüntülerini yayınlamış ve konuştuğu bir arkadaşına da bir saldırı planı yaptığını söylemiş. Okuldan başka bir arkadaşı, saldırıdan 4 gün önce konuştuğu Ramos’un kendisine silahların fotoğraflarını gönderdiğini söylemiş. Arkadaşının anlattıklarına göre Ramos, akranları tarafından yoksul olması sebebi ile zorbalığa maruz kalıyormuş ve giydiği kıyafetler sebebi ile alay konusu oluyormuş. Ramos’un, yakın zaman önce okuldan ayrıldığı öğrenildi.

İlgili Makaleler