Personel Alımı

Temmuz’da Başlayacak, 4 Gün İçerisinde Tamamlanacak! Trabzon Üniversitesi 25 Personel Alımı Yapacak! Büro Personeli, Korumu, Temizlik Görevlisi Her Pozisyonda Açık Var…

Kamu personel alımı gerçekleştirecek olan Trabzon Üniversitesi, 5 farklı branş ve çok sayıda pozisyonda istihdam edilmek üzere lise, ön lisans ve lisans personel alımı yapıyor. KPSS puanı ile alım gerçekleştirecek olan Trabzon Üniversitesi, başvuruya esas olan şartları ve başvuru şeklini de açıkladığı bir ilan yayınlamış bulunuyor.

Üniversitelerin devam eden kamu personel alımı ilanlarına bir yenisi daha Trabzon Üniversitesi tarafından ekleniyor. Temmuz ayı içerisinde personel alımı gerçekleştireceğini açıklamış olan Trabzon Üniversitesi; diyetisyen, tekniker, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi başta olmak üzere işçi ve temizlik personeli alımı da yapmaya hazırlanıyor. KPSS şartı arayacak olan Trabzon Üniversitesi, pozisyonlardan talep edilecek puan seviyesini de açıklamış bulunuyor.

Trabzon Üniversitesi, 25 Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Diyetisyen, tekniker, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi başta olmak üzere işçi ve temizlik personeli alımı yapacak olan Trabzon Üniversitesi, pozisyonlara ilişkin ayrıntılı bir ilan yayınlamış bulunuyor. Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü’nden yayınlanan bu ilana göre, diyetisyen alımları beslenme ve diyetetik bölümlerinden lisans seviyesinde mezun olan ve KPSS’den ilgili puan türünden en az 70 alan adaylar arasından gerçekleşirken, tekniker alımı sahne, ışık ve ses teknolojileri ön lisans dallarından mezun olan ve KPSS’den ilgili puan türünden en az 70 alan adaylar arasından; elektrik teknikeri, elektrik-elektronik alanında eğitim veren liselerden mezun olan ve KPSS’den ilgili puan türünden en az 70 alan adaylar arasından; büro personeli alımı ise, maliye, işletme, iktisat, büro yönetimi veya sekreterlik gibi bölümlerden lisans seviyesinde mezun olan adaylar arasından yapılıyor. Koruma ve güvenlik görevlisi için savunma ve güvenlik ön lisans bölümünden mezun olma şartı getirmiş olan Trabzon Üniversitesi, aynı zamanda bu adaylardan vardiyalı çalışma sistemine uygun olmasını ve 170 santimetre üzerinde bir boya sahip olmasını talep ediyor. İşçi alımlarını lise mezunlarından gerçekleştiren Trabzon Üniversitesi, temizlik görevlisi ve kaloriferci olarak çalıştıracağı bu adayların ise KPSS’den en az 60 almış olmasını bekliyor.

Başvurular 4-8 Temmuz Arasında Gerçekleşiyor

Adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmasını isteyen Trabzon Üniversitesi, ön başvuruları 04 Temmuz 2022 ila 08 Temmuz 2022 tarihi arasında şahsen kabul ediyor. Kazanan adayların evrak teslimi için 13 Temmuz 2022 ila 27 Temmuz 2022 tarihi aralığını belirlemiş olan Trabzon Üniversitesi, adayların 2022 KPSS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi veya diploma, T.C. kimlik kartı fotokopisi, adli sicil kaydı gibi belgeleri hazırda bulundurmasını talep ediyor.

İlgili Makaleler