GenelGündem

Tepkiler bitmiyor! İstanbul’da ulaşım zammı protesto edildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Toplu Taşıma ile ulaşıma yaptığı yüzde 35’lik zam kamuoyunda yankı bulmuştu. Tepki çeken zammın ardından, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan açıklama gelmiş, İmamoğlu “vatandaş haklı” demişti. Çok konuşulan zam kararı son olarak, bir grup genç tarafından protesto edildi.

İstanbul’da toplu taşımaya gelen yüzde 35’lik zam sonrası tepkiler bitmek bilmiyor. Özellikle sosyal medyada ses getiren ulaşım zammı, son olarak Şişli Mecidiyeköy’de bir grup genç tarafından protesto edildi.

Gözaltına alındılar

İzinsiz gösteri yapan ve pankart açan gençler polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan grup üyeleri daha sonra ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.10 Şubatta uygulanmaya başlanacak zamdan sonra tam elektronik bilet 3,50 lira, öğrenci bileti 1,75 lira, tam Mavi Kart 275 lira, öğrenci Mavi Kartı ise 50 lira olacak.

Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu zamdan sonra yaptığı açıklamasında ise “Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı. Çünkü, bugün Türkiye’de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız.” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir