Gündem

Tesla Zor Günlerden Geçiyor! Elon Musk İstedi; Tesla Sessiz! İşe Alımlar Duracak, Personeller Çıkarılacak! “Neler Oluyor?”

Son zamanlarda Twitter’ı alması ile dünya kamuoyunun çok sık konuştuğu isimlerden biri haline gelmiş olan dünyanın en çok tanınan elektrikli otomobil üretim şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, dünya genelinde işe alımların durdurulmasını istediği ortaya çıtı.

Geçtiğimiz haftalarda attığı iddia edilen e-Postada çalışanlarına ofise gelmeleri konularında ültimatom veren Elon Musk, yeni bir e-Posta daha attı. Bu kez işe alımların durdurulmasını isteyen Elon Musk’ın personel sayısında da yüzde 10 azalmas istediği iddia edildi.

Musk, Çalışan Sayısının Yüzde 10 Azaltılmasını İstedi

Tesla’nın CEO’su olmasının yanı sıra Twitter’ı almasıyla da sık sık dünya basının gündeminde olan Elon Musk’ın geçtiğimiz gün attığı “ya iş yerine geri dönün ya da işten ayrılın” temalı e-Postasının ardından şirketin yetkililerine yeni bir e-Posta daha attığı ortaya çıktı. İddialara göre, şirket çalışanlarının yüzde 10 oranında azaltılmasını talep eden Elon Musk’ın attığı e-Posta içerisinde “dünya genelindeki tüm işe alımları durdurun” ifadelerine yer verdiği ortaya çıktı. Ardından gerekçesine de değinen Elon Musk’ın söz konusu e-Postada işe alımları, “ekonomiye dair çok kötü bir hissiyatım var” ifadelerini kullandığı iddi edildi. Henüz konuyla ilgili Tesla ve Tesla CEO’su Elon Musk’tan bir açıklama gelmezken; ABD borsalarının açılışı öncesinde borsada şirketin yüzde 3’lük bir kayıp yaşaması dikkat çekti.

Daha Önce İşçileri Tehdit Ettiği Ortaya Çıkmıştı

Koronavirüs salgını ardından yeniden faaliyete geçmekte zorlanan şirketlerden biri olan Tesla’da işlerin yolunda gitmediği daha önce de gündem olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda çalışanlarına bir e-Posta daha attığı ortaya çıkmış olan Elon Musk’ın Tesla çalışanlarını tehdit ettiği ve mobbing uyguladığı iddia edilmişti. Söz konusu e-Posta içerisinde Elon Musk’ın “iş yerine geri dönme” ültimatomu verdiği iddia edilirken; Elon Musk’ın yazdığı e-Postada “Tesla’daki herkesin haftada en az 40 saati ofiste geçirmesi gerekiyor. Eğer gelmezseniz, sizi istifa etmiş sayacağız” ifadeleri yer almıştı. Başta Almanya olmak üzere, Tesla’nın pek çok ülkede yer alan kuruluşlarında çalışan kişileri rahatsız ettiği öğrenilen bu e-Postaya ilişkin de Elon Musk herhangi bir açıklama gerçekleştirmemişti.

İlgili Makaleler