Gündem

THY coronavirüs yüzünden İtalya seferini iptal etti!

Öncü havacılık şirketi Türk Hava Yolları(THY), İran’la seferleri durdurmasının ardından bazı İtalya seferlerini de iptal ettiği açıkladı. 1 Mart’ta gerçekleştirilecek olan iptaller için THY Basın Müşavirliğinden yazılı açıklama yapıldı.

Çin’de ortaya çıkan coronavirüs ülkeler arası seyahate de engel oldu. Sınır komşumuz İran’a olan uçak seferlerinin iptalinin ardından 1 Mart tarihinde İtalya’ya gerçekleştirilecek bazı seferlerin iptal edildiği açıklandı. THY 14 numaralı seferin iptaline ilişkin Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, “Son dönemde, İtalya’da görülen yeni tip korona virüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle bu ülkeye düzenlediğimiz uçuşlarımızda bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre; aşağıda uçuş numaraları belirtilen 1 Mart tarihli İtalya seferlerimiz iptal edilmiştir. Misafirlerinin seyahat güvenliğini daima ön planda tutan Türk Hava Yolları olarak süreci tüm uluslararası havacılık ve sağlık otoriteleri ile iş birliği içerisinde takip etmeye ve gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. 1 Mart- 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında Türkiye çıkışlı, İtalya varışlı bileti olan misafirlerimiz için ücretsiz iade ve parkur/tarih değişiklik hakları tanınmıştır. Detaylı bilgiye www.turkishairlines.com üzerinden, çağrı merkezlerimizden ya da yetkili satış ofislerimizden ulaşılabilir” ifadeleri kullanıldı.

THY’nin 14 tarifeli sefer iptal edildi

Yapılan düzenleme kapsamında Türk Hava Yolları’nın toplam 14 tarifeli seferi iptal edildi. Bu seferler TK1871 – TK1872 İstanbul (IST) – Venedik- İstanbul (IST), TK1869 – TK1870 İstanbul (IST)- Venedik- İstanbul (IST), TK1325 – TK1326 İstanbul (IST) -Bologna- İstanbul (IST), TK1895 – TK1896 İstanbul (IST) – Milano – İstanbul (IST), TK1865 – TK1866 İstanbul (IST) – Roma – İstanbul (IST), TK1901 – TK1902 İstanbul (SAW) – Milano – İstanbul (SAW), TK1877 İstanbul (IST) – Milano, TK1361 İstanbul (IST) – Roma şeklinde gerçekleşti.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir