Gündem

THY’de uçuşlar durduruldu! Çalışan maaşlarını İŞKUR ödeyecek!

Türk Hava Yolları, corona virüsü nedeniyle uçuşlarını durdurdu. Alınan karardan sonra kabin memurlarının maaşı ve çalışma düzeni için değişikliğe gidildi. Buna göre THY bünyesinde çalışan kabin memurlarının maaşını İŞKUR ödeyecek.

Türkiye’de ve dünyada corona virüsü vaka sayısı yarım milyon insanı aştı. Bu durum sonrası Türkiye’den yurt dışına uçuşlara yasak gelirken şehir dışına çıkışlar izine bağlandı. Covid-19 salgınında alınan tedbirler kapsamında Türk Hava Yolları uçuşlarını durdurdu.

Uçuşların durdurması ile birlikte mali yönden yeni düzenlemeler yapma kararı aldı. Bu karara göre, THY, bünyesinde görev yapan binlerce kabin memurunun çalışma şekli değiştirildi. THY’nin yayınladığı yeni maaş ve çalışma düzenlemesine göre, 1’er gün çalışacak ve 2’şer gün nöbet yazılacak. Uçuşların durdurulması sürecinde 1 maaşı THY’den alacak olan kabin memurlarına kalan maaşları İŞKUR tarafından ödenecek.

İŞTE THY’DE ÇALIŞAN KABİN MEMURLARININ YENİ ÇALIŞMA SİSTEMLERİ VE MAAŞLARI:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir