Gündem

Ticaret Bakanlığı Duyurdu: Maskelerin Satış Fiyatı Belli Oldu

Ticaret Bakanlığı tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada maskelerin satış fiyatı belirtildi.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından maskelerin yeniden satışa çıkacağı duyuruldu.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı  tarafından 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşlara SMS ile bir kod gönderilerek eczaneler aracılığı ile ücretsiz maske alınmaları sağlanıyor. Bununla birlikte vatandaşlar her 10 gün için 5 adet maske alabiliyorlar.

Ancak normalleşmenin başlaması ile maske satışları yeniden başladı.

Maske satışları için milyonlarca kişi tarafından fiyatın ne olacağı merak ediliyordu. Bu merak ise Ticaret Bakanlığı tarafından giderildi.

MASKE FİYATLARI BELLİ OLDU

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada maske satışları için üst fiyat belirlendi.

Buna göre Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin adedi KDV dahil en fazla 1 lira olacak şekilde satışa sunulacağını duyurdu.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “8 Mayıs’ta İstanbul’da, akabinde büyük şehirlerden başlayarak diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maske satışı yapılabilecek” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca maskelerin eczanelerden, medikal marketlerden ve marketlerden alınabileceği belirtildi.

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler