EkonomiGündem

Ticaret Bakanlığı Faiş Fiyat Uygulayan Şirketleri Ve Cezaları Açıkladı

Ticaret Bakanlığı, corona virüsten istifade edip faiş fiyatlar koyan şirketlerin isimlerini ve aldıkları cezaları teker teker paylaştı. İşte bu firmaların isimleri...

Ticaret Bakanlığı, corona virüsten sonra zor şartlardan istifade eden ve faiş fiyatlar uygulayan firmaların isimlerini ve aldıkları cezaları teker teker açıkladı. Bakanlık’tan gelen açıklamaya göre, 198 firmaya 10 bin 90 lira ceza kesildiği ve 7 bin 384 firma ile ilgili sürecin devam ettiği belirtildi.

Bakanlık’tan şu şekilde bir açıklama geldi:

“Bakanlığımız bünyesinde yer alan Reklam Kurulu’nun Mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 294 ve 295 sayılı toplantılarında, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10.090.060 lira idari para cezası uygulanması kararı alınmıştır.01.04.2020 tarihi itibariyle gerek 81 Ticaret İl Müdürlüğümüz gerekse Bakanlığımız Reklam Kurulu tarafından denetim altına alınan 7.386 firma ile ilgili yasal süreç devam etmektedir.6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre aykırı bulunan uygulamaların internet üzerinden gerçekleştirilmesi halinde aykırılığı gerçekleştiren firma hakkında 104.781 TL, diğer satış yerlerinde gerçekleştirilmesi halinde ise 10.475 TL idari para cezası uygulanmaktadır.”

DAHA ÇOK TIBBİ MALZEME ÜRETİCİLERİNE CEZA VERİLDİ

Corona virüs nedeniyle tıbbi malzemelere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor ve bu sırada da cezalar en çok maske, dezenfektan ve kolonya gibi tıbbi malzeme firmalara verildi.

FAİŞ FİYATLAR UYGULAYAN FİRMALARIN LİSTESİ

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir