Gündem

TikTok’ tan Açıklama! 14 Yaşından Küçükler Erişemeyecek!

Video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya uygulaması olan TikTok, uzun zamandır tüm dünyada kullanılan bir uygulama. Ancak iç pazarında günden güne baskılar artıyor. Alınan yeni karar 14 yaş altı çocukları ilgilendiriyor. Buna göre artık uygulamaya 14 yaş altı kısıtlama getirilecek.

Çin’den Kısıtlama

Gençlerin internet kullanımını azaltmak isteyen Çin hükümeti birçok yasa ile uygulamalara baskı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde çevrim içi oyun oynayan 18 yaş altı kullanıcılara yeni sınırlamalar getiren ülke, çeşitli platformlara da kimlik doğrulama şartı istedi. Yapılan açıklamaya göre “kimliği doğrulanmış 14 yaşın altındaki” kullanıcılar yalnızca 06:00 ile 22:00 saatleri arasında uygulamayı kullanabilecek.

Sınırlamadan etkilenen kullanıcılar bu saatler içerisinde sadece 40 dakika uygulamayı kullanabilecek. Yani 14 yaşın altındakiler sabah 6 akşam 22 arasında 40 dakika TikTok’a giriş yapabilecek. Son olarak Tik Tok’un gençlik sürümüne yeni içerikler eklenecek. Bu içerikler deneyler, sergiler, tarihi bilgiler ve ülke manzaraları olarak sıralanacak.

İlgili Makaleler