Gündem

Togg’un talipleri arttı! Türkiye İhracatçılar Meclisi başkanı Togg’un bayilik hakkının satın alınmak istediğini açıkladı!

Değişen tüketici alışkanlıkları ve gelişen teknolojik imkanlar, gündelik hayat akışı içerisinde aktif olarak kullanılan hizmet ürünlerinin şekilde değiştirmesini sağladı. Ekonomi piyasalarının ve teknolojik imkanların el verdiği düzeyde değişen ürünlerin başında ise otomobiller geldi. Son dönemlerde içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerinde yaşanılan sıkıntılar, yeni dönemin öne çıkan araç modellerinin elektrikli otomobiller olmasına aracılık etti.

Geçtiğimiz senenin sonunda ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektörü üzerinde de istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep oldu. Artan yedek parça maliyetleri sebebi ile kısa süre içerisinde katlanan sıfır kilometre araç fiyatları, ikinci el araçların da fahiş rakamlara ulaşmasına yol açtı. Yeni dönemde mevcut olumsuz gelişmelerin üzerine çip krizinin artan etkilerinin eklenmesi, sektörde durağanlığın yaşanmasına sebebiyet verdi. Bu durum birçok araç üretici firmayı elektrikli otomobil üretimine doğru yönlendirdi.

Elektrikli otomobillerin pazar paylarının giderek büyüdüğü şu günlerde, piyasaya dahil olmak adına geri sayıma devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, geçtiğimiz günlerde seri üretim bandına çıktı. 2020 yılında inşaatına başlanmış olan Gemlik Fabrikası’nın 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş olan açılış töreni ile birlikte banda çıkan Togg hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde büyük yankı uyandırdı.

Sene başından bu yana pek çok farklı platformda tanıtılmış olan Togg için birçok farklı kaynaktan olumlu mesajlar gelirken fabrikanın açılış töreninde de bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, Togg adına yaşanan bir olumlu gelişmeyi daha paylaştı.

İNGİLTERE’DEN TOGG TEKLİFİ!

29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda 61 yıllık aranın ardından yerli otomobil için harekete geçen Togg, gündemde kalmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine eklenen yeşil renk ile birlikte toplamda 7 farklı renkte üretilecek olan Togg için geri sayım devam ederken Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe’den konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Gemlik Fabrikası’nın açılış töreninde bulunan Gültepe, Togg’a ilişkin yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İngiltere’nin en büyük iş insanlarından birisi, bir arkadaşımızı arayarak bayilik istediğini ve Togg’un İngiltere’deki satış hakları ile franchise haklarını alıp tanıtmak istediğini söylemiş. Bu da bu alana talep olacağını gösteriyor. Araba çok güzel, yakından da inceledi. ‘Araba’ değil de ‘akıllı cihaz’ deniliyor artı. Bir arabadan çok ötesi, akıllı cihaz olarak ortaya çıkmış oluyor.”

TOGG NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK?

Yerli otomobil Togg, şubat ayı itibari ile ön siparişleri almaya başlayacak. Mart ayında ise trafiğe çıkmış olacak.

İlgili Makaleler