Gündem

Toki 100 Bin Konut İçin Kura Tarihleri Belli Oldu ! İşte Sorgulama Ekranı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" yürütülüyor. Bu proje kapsamında kura çekim tarihleri belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle Toki tarafından yürütülen 221 proje için kura takvimi belirlenirken TOKİ tarafından çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Konu ile ilgili olarak Toki tarafından belirlenen takvim kapsamında ilk kura İzmir Karabağlar Projesi için 24 Şubat’ta yapılacak.

TOKİ KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU

Dar gelirli vatandaşlar için yatay mimari anlayışıyla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun, İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında 100 bin daire yapılacak. Bu sosyal konutlar için geçen yıl 16 Aralık’ta başlayan başvuru 15 Ocak itibari ile sona erdi.

Kimlikli, depreme dayanıklı inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Söz konusu Toki sosyal konut projesi kapsamında e-Devlet üzerinden belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya 1 milyon 211 bin 518 kişi başvuru yaptı.

TOKİ Sosyal Konut Kura Tarihleri
Toki Sosyal Konut Kura Tarihleri

ÇOK SAYIDA BAŞVURU YAPILDI

Projeye İstanbul’dan en çok başvuru yapıldı. Buna göre İstanbul’dan 375 bin 953 başvuru yapılırken Toki projelerine İzmir’den 75 bin 288, Gaziantep’ten 69 bin 686, Bursa’dan 56 bin 142 ve Ankara’dan da 18 bin 38 kişi başvuru yaptı.

100 bin sosyal konut projesi kapsamında, İstanbul’da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası, Tuzla’da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni, 16 Mart Pazartesi günü yapılacak.

Söz konusu kura tarihleri için aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Link üzerinden illere göre sorgulama yapabilirsiniz.

Toki Kura Tarihi Sorgulama İçin TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir