EkonomiGündemKamu Haberleri

TOKİ 60 Ay Vadeyle 9 İlde 187 Arsayı Açık Arttırmaya Sunuyor!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’ na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşu olan TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut alabilmesine olanak sağlar. Daha önce 388 TL’ye açık satış başlatan TOKİ’den yeni haber geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 9 ilde 187 arsayı satışa açık artırma yöntemi ile satışa sundu. Konut ve ticaret alanı niteliğindeki arsalara alıcılar, % 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabilecek.

Tahmin edilen bedeli 431 milyon 460 bin lira olan toplam 589 bin 171 metrekare büyüklüğündeki  9 ilde (Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Uşak) bulunan 187 arsa, açık artırmayla satılacak. Açık artıma Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında 6 Temmuz 2021 Salı günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

Üstelik açık artırmaya internetten de “www.emlakyonetim.com.tr” teklif verilebilecek. “www.toki.gov.tr” online sitesi ve 444 86 54 telefon numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz. Açık artırmaya katılmak isteyen vatandaşlar için TOKİ, %25 peşinat, 60 ay vade ile arsa ve konut alma imkanı sunuyor.

Adana Sarıçam’da konut alanı, Aksaray Merkez’de ticaret alanı, Antalya’da konut, Elazığ’da konut, İstanbul’da ticaret, İzmir’de turizm tesis alanı ve Uşak’ta konut alanları açık artırmada olan arsalar arasında bulunuyor.

İlgili Makaleler