Ekonomi

TOKİ indirim kampanyası bugün başladı! Kimler başvurabilir?

TOKİ borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasını bugün başlattı. Peki, indirim kampanyasına kimler başvurabilir? İndirime başvuru yapmak için son tarih ne zaman? İşte TOKİ indirim kampanyası ile ilgili detaylar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yoğun talep nedeniyle bugün indirim kampanyasına başladı. TOKİ borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20’lik indirim uygulayacak. İndirimden faydalanmak isteyen vatandaşların ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla peşin ödeme yapması gerekiyor.

İndirim kampanyasından faydalanma şartları

TOKİ indirim kampanyasından, projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcu olmayanlar faydalanabilirler.
Ayrıca kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Son başvuru ne zaman?

Bugün başlayan indirim kampanyası 19 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek.

İlgili Makaleler