Gündem

Trabzon’da işsiz olduğu belirtilen bir vatandaş benzinle kendisini yaktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işsizlikte düşüş olduğunu açıkladığı bugün, işsiz olduğu belirtilen bir vatandaş intihar girişiminde bulundu. Trabzon Ortahisar Belediyesi önünde bir vatandaş, elindeki benzinle belediye binası önünde kendini yakmaya çalıştı.

Erdoğan “İşsizlikte bir düşüş söz konusu. Hamdolsun üçüncü çeyrekte büyümede ciddi bir sıçrama göz önünde” dedi. Yine bugün Trabzon’da işsiz bir vatandaş, elindeki benzinle belediye binası önünde kendini yakmaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilere konuştu. İşsizlikle ilgili açıklama yapan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

”İŞSİZLİKTE DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU”

“Bakın son işsizlik rakamları açıklandı. İşsizlikte bir düşüş söz konusu. Hamdolsun üçüncü çeyrekte büyümede ciddi bir sıçrama göz önünde. Yani şu anda ibre olumlu istikamette gelişiyor. Bizim artık Türkiye olarak bundan sonra gücümüz ağırlıklı olarak teknolojiden geliyor. Tabi bu ileri teknoloji hamdolsun Türkiye’yi farklı yere doğru taşıyor. Şimdi bizim bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Buradan bulacağımız güçle de inşallah kendimizi toparlayacağız. Onun için 2021 çok çok önemli. İnşallah 2022’ye de çok çok farklı girmeliyiz.”

BENZİNLE KENDİSİNİ YAKTI

Taşeron firma bünyesinde çalışan Mustafa Canbakkal, işten çıkarılmasına tepki olarak elinde benzin bidonu ve çakmakla belediye binasının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık 25 metre yükseklikteki çatıdan önce AK Parti bayraklarını atan, işe geri alınmazsa kendisini yakıp atlayacağını söyleyen Mustafa Canbakkal, yanına gelen Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın’ın konuşması sonrasında ikna edildi. Canbakkal daha sonra çatıdan indirilerek hastaneye kaldırıldı.

İlgili Makaleler