Genel

Trabzon’da kar ve tipi yüzünden mahsur kalan orman işçileri kurtarıldı!

Ülke geneli hakim olan kar yağışı Van’da 176 köy yolunu ulaşıma kapatırken, Trabzon’da kar ve tipi 4 işçinin yaylada mahsur kalmasına neden oldu. Kaldırım Yaylası'nın yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmasıyla, mahsur kalan işçilerin yardımına yetkililer koştu.

Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle 176 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. Bugün kar yüzünden bir ilde daha yollar kapandı. Trabzon Çarşıbaşı ilçesinde bulunan Kaldırım Yaylası yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Bu esnada yaylada bulunan 4 orman işçisi mahsur kaldıkları bölgeden kurtulmak için yetkililerden yardım istedi. İşçilerin cep telefonlarıyla durumlarını bildirmesi üzerine, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, 112 acil servis ekipleri, jandarma ve AFAD ekipleri olay yerine hareket etti.

8 saatlik çalışma sonunda kurtarıldılar

Kar ve tipi nedeniyle bölgede mahsur kalan işçileri kurtarmaya çabalayan ekiplerin çalışmaları 8 saat sonunda sonuç verdi. Ekipler mahsur kalan 4 işçiye ulaştı. İşçilere yapılan ilk müdahalede durumlarının iyi oldukları öğrenildi.

Ekiplere teşekkür ettiler

Kendilerini kurtarmak için bölgeye intikal eden ve yoğun çaba gösteren ekiplere teşekkür eden işçiler, “Dün saat 5 ‘den sonra burada mahsur kaldık. Sabaha karşı bizi kurtardılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir