Gündem

Trump corona virüsün biteceği tarihi söyledi!

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlenen corona virüsü ile mücadele görev gücü ile basın toplantısı düzenledi. Toplantıda soruları yanıtlayan Trump virüsün biteceği tarihi de söyledi. Trump açıklamasında, İyi bir iş çıkarırsak, uzmanlar virüsü yenmemizin temmuz ya da ağustosu bulabileceğini kaydediyor." dedi.

Tüm dünya corona virüsü salgınını konuşuyor. Çin’de başlayan salgın neredeyse tüm ülkelere yayıldı. Bütün vatandaşların ne zaman tedavi bulunacak sorusuna Trump yanıt verdi. , Beyaz Saray’da düzenlenen Covid-19 ile mücadele görev gücü ile basın toplantısında açıklamalar yapan Trump corona virüsü salgınının daha ne kadar süreceği konusunda sorulan soruya da yanıt verdi.

Temmuz ya da ağustos ayında bitebilir

Trump, virüsün temmuz ya da ağustos ayında bitebileceğini belirttiği konuşmasında, “İyi bir iş çıkarırsak uzmanlar, virüsü yenmemizin temmuz ya da ağustosu bulabileceğini kaydediyor. Ne olacağını göreceğiz belki de daha uzun sürer.” İfadelerini kullandı. Trump açıklamalarında 10 kişiden fazla bir araya gelinmemesini söyleyerek, “insanlar barlar, restoranlar, yemek yerlerinden uzak durmalı ve mümkünse seyahat etmemelidir.” Dedi.

En hızlı geliştirilen aşı

45 gönüllü üzerinde ilk aşı denemelerinin bugün yapıldığını ifade eden Trump “Bu tarihte en hızlı geliştirilen aşılardan biri.” Açıklamasını yaptı.

Sokağa çıkma yasağı düşüncemiz yok

Fransa’da kısıtlı sokağa yasağa çıkma yasağı ilan edilirken Trump yönetiminin henüz bu yönde bir düşüncesi yok. Trump bu yönde sorulan sorulara verdiği yanıtta, “Şu anda ulusal çapta sokağa çıkma yasağı gibi bir düşüncemiz yok. Belki, virüsün yoğun olarak görüldüğü bazı alanlar için bunu düşünebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir