Ekonomi

Trump koltuğu Sanders’a kaptırırsa altın 2 bin doları geçer!

Ünlü yatırımcı Peter Schiff, ABD’de 3 kasımda yapılcak seçimleri Trump’ın rakibi Bernie Sanders'ın koltuğu alırsa altının ons fiyatının 2.000 doları geçeceğini bildirdi. Aday adayları arasında öne çıkmaya başlayan Sanders’ın seçilmesi piyasalar için hiç iyi olmayacağı düşünülüyor.

Kendisini ‘demokratik sosyalist’ olarak tanımlayan Vermont Senatörü Bernie Sanders ABD seçimlerinde bedava eğitim ve sağlık vaadinde bulunarak aday adayları arasında öne çıkmayı başarmış bir isim. Ünlü yatırımcı Peter Schiff, bu ismin ABD’nin 3 Kasım’da yapılacak seçimleri kazanması halinde olabilecekleri yorumladı. Schiff’e göre Sanders’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın karşısına çıkması ve seçimi kazanması şu anda piyasalar için pek de iyi şeyler olmayacağı anlamına geliyor.

Seçileceği anlaşılırsa piyasa hareketlenmesi erken başlar

Zenginlerden ve sermaye piyasası kazançlarından daha yüksek vergi almayı, sağlanan ek gelirlerle de tüm ABD vatandaşlarına ücretsiz eğitim ve sağlık hizmeti vermeyi vaat eden seçilmesi halinde altının ons fiyatı 2.000 doları geçebilir. Hatta piyasanın Sanders’ın başkan seçileceğine inanırsa bu seviye daha önceden de aşılabilir.
Öte yandan altın fiyatlarındaki artışta coronavirüsün etkisi şu günlerde tartışma konularının başında geliyor.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir