Kamu HaberleriPersonel Alımı

Tübitak 21 Şubat’a Kadar KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında TÜBİTAK tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilana göre KPSS şartı olmadan 21 Şubat'a kadar kamu personeli alımı yapılıyor.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Bu ilanda KPSS şartı olmaksızın lisans mezunu hemşire alımı yapılacağı ifade edildi. Tübitak tarafından yayımlanan personel alımına ilişkin detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İLANIN DETAYLARI

Yaymlanan ilana başvurular bugün başladı ve 21 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yapacaklardır. Ayrıca Tübitak tarafından yayımlanan ilanda “Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr) ve Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da İŞKUR’un web sayfası (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Tübitak Personel Alımı
Tübitak Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

Tübitak personel alımı kapsamında adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

4) Tübitak personel alımı kapsamında erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak.

5) Mesai saatleri dışında çalışma engeli bulunmamak.

6) Alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ile SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

7) T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçerli kabul edilen Diğer Sağlık Personeli Sertifikasına sahip olmak.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir