Personel Alımı

TUBİTAK ARDEB KPSS şartsız personel alım ilanı yayınladı!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), ARDEB’e 32 personel alımı yapılacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda alımlarda KPSS şartı gerekmediği bildirildi. Kurum ilan detayları ve başvuru tarihleri haberimizde…

TUBİTAK ARDEB bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli meslek gruplarından 32 kişiyi kadroya alacağını duyurdu. Başvuran adaylar arasından kadroya alınanların Ankara ilinde görevlendirileceği bildirildi. Kadrolar için farklı lisans bölümlerinin diploması istendi. TUBİTAK’ta çalışmak isteyen vatandaşların başvurularını en geç 22/04/2020 tarihi saat 17:00’a kadar tamamlamaları gerekiyor.

Hangi bölümlerden mezunlar başvurabilir?

Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği veya Kontrol Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Metalürji Mühendisliği veya Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği, Eczacılık Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoenformatik ve Genetik, Biyomühendislik, Biyomühendislik ve Genetik, Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik, Orman Fakültesi, Ziraat Fakültelerinin Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarım Makineleri, Tarım Teknolojisi, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İstatistik, Fizik veya Fizik Mühendisliği, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri veya Ekonometri, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarımı, Grafik Sanatları, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar veya İletişim ve Tasarım

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için “www.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

b) Başvuruların en geç 22/04/2020 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 1 (bir) pozisyona başvuru yapabilecektir.

d) Her bir referans kodu için; (TBTK.ARDEB.2020-1.19 referans kodlu pozisyon hariç) lisans ve yüksek lisans mezunu adaylardan “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata 11 çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) TBTK.ARDEB.2020-1.19 referans kodlu pozisyon için; lisans ve yüksek lisans mezunu adaylardan lisans mezuniyet not ortalamalarına göre en yüksek puandan başlanarak oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 10 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

f) Her bir referans kodu için; alanında doktora mezunu adaylardan “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (g) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

g) Lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) ve (f) maddeleri, Doktora öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e), (f) ve (g) maddeleri koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

h) Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı),

Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı),

Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- (eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi),

YÖK Mezun Belgesi (e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı),

Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi,

Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi,

Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü,

Güncel Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.),

Askerlik durumunu gösterir belge (erkek adaylar için)

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir