Kamu HaberleriPersonel Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! İşte Başvuru Şekli

TÜBİTAK tarafından çok önemli bir ilan yayılandı. Bu ilan kapsamında KPSS şartı aranmaksızın kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İşte adaylarda aranan şartlar...

TÜBİTAK tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir ilan yayılandı. Bu ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilanda KPSS şartı aranmadığı da ifade edildi. İlana ilişkin aranan şartları ve başvuru detaylarını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 16 Mart’a kadar yapabileceklerdir. Başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini”www.ulakbim.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak sureti ile gerçekleştireceklerdir. İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak TÜBİTAK tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında şu şartlar aranmaktadır:

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı
TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı

d) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Millî Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

Şartların detayları ve başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir