Personel Alımı

TUBİTAK SAGE meslek lisesi mezunu personel alım ilanı yayınladı!

TUBİTAK SAGE çeşitli projelerinde görevlendirmek üzere meslek lisesi mezunu personel alım ilanı yayınladı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi veya Metal Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojiler, Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanını veya Otomotiv, Makine Teknolojisi Alanını veya Torna Tesviye, bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

TUBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü 34 proje personeli alımı yapacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesinde yer alan ilanda kadrolara, meslek lisesi mezunları arasından alımların yapılacağı açıklandı. TUBİTAK bünyesinde çalışmak isteyenler başvurularını online olarak gerçekleştirebileceği bildirildi. Adayların başvurularını en geç 22/04/2020 günü saat 17:00’a kadar tamamlaması gerekiyor.

ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Askerliğini tamamlamış veya muaf olmak (erkek adaylar için).

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

d) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu 9 düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için “kariyer.sage.tubitak.gov.tr” internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluşturduktan sonra referans kodu seçilerek, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

b) Başvuruların en geç 22/04/2020 günü saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 2 (iki) pozisyona başvuru yapabilecektir. İkiden fazla referans kodlu pozisyona başvuran adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

d) Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

• Meslek Lisesi Diploma veya Çıkış Belgesi.

• Meslek Lisesi Not Döküm Belgesi.

• Askerlik Durum Belgesi.

• Özgeçmiş. (TC Kimlik numarası ve telefon numaralarını da içerecek şekilde renkli resimli olarak hazırlanması gerekmektedir.)

e) İlanlara geçerli başvuru yapan tüm adaylar mülakata davet edilecektir.

f) Mülakata çağrılacak adaylara, istenilirse birim yetkililerince sözlü mülakat öncesi yazılı sınav veya el becerisine dayalı uygulama (Alan Bilgisi Sınavı) yaptırılabilecektir.

Not: ‘’Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular, TÜBİTAK Başkanlığı’nın (www.tubitak.gov.tr) ve SAGE’nin (www.sage.tubitak.gov.tr) web sayfalarında ilan edilecek olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda bildirdiği elektronik posta adresine gönderilecektir’’

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir