Personel Alımı

TÜBİTAK’tan Dev Çıkış; 612 Kişi Birden İstihdam Edecek! Başvurular Başladı, O Şartları Taşıyan Herkesin 17 Haziran’a Kadar Başvuru Yapması Gerekiyor…

Kamu kurum ve kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), haziran ayı içerisinde 612 yeni personel alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Öte yandan TÜBİTAK’ın personel alımı ilanının da detayları belli olmuş bulunuyor.

Personel alımına ilişkin bir ilan yayınlamış olan Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 17 Haziran’a kadar aşağıdaki mezuniyet şartlarını yerine getiren adayların başvurularını bekliyor.

TÜBİTAK, 5 Farklı Kadroda 612 Personel İstihdam Etmeye Hazırlanıyor

Yeni projesi kapsamında personel alımı gerçekleştirecek olan Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK); 84’ü aday araştırmacı, 413’ü araştırmacı, 15’i teknik ve destek personeli, 67’si AR-GE teknisyeni ve 33’ü usta olmak kaydıyla 612 yeni personel alımı yapacağını yayınladığı ilan ile birlikte açıklamış bulunuyor. Genel olarak adayların kamu haklarından yasaklanmamış olmalarını şart koşan TÜBİTAK, aynı zamanda 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmayı, herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olmamayı ve erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiğinin bulunmamasını istiyor.

TÜBİTAK Eğitim Şartının Mutlaka Yerine Getirilmesini İstiyor

İşe alımlarda muhakkak eğitim kriterini değerlendirmeye alan Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), her pozisyona özgü eğitim kriteri belirlediği gibi aynı pozisyon için farklı eğitim kriterleri de belirleyebiliyor. Örneğin yeni alacağı 15 teknik ve destek personelinin 6’sının iktisat, ekonomi, işletme, yönetim bilişim sistemleri, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, pazarlama, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği veya sistem mühendisliği mezunu olmasını isterken; 1’inin hukuk personeli olmasını talep ediyor. Aynı şekilde 1’inin uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, işletme, iktisat, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, yönetim bilişim sistemleri veya siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden herhangi birinden mezun olmasını isteyen TÜBİTAK, 5’inin bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, matematik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar-enformatik, istatistik, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği veya bilgi güvenliği teknolojisi; 1’inin işletme, iktisat veya ekonomi; diğer 1’inin ise hukuk, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, ekonomi, ekonomi ve finans, ekonometri, finansal ekonometri, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler veya uluslararası ilişkiler bölümlerinden herhangi birinden lisans seviyesinde mezun olmasını talep ediyor. Pozisyon pozisyon eğitim kriterlerini (https://kariyer.tubitak.gov.tr/#/tumIlanlar) adresi üzerinden açıklayan TÜBİTAK, başvuruları da bu adres üzerinden 17 Haziran 2022 tarihine kadar alıyor.

İlgili Makaleler