Gündem

Tüm Dünya Bunu Konuşuyor! Yeni Flurona Enfeksiyonu Ortaya Çıktı!

Koronavirüs 2 yıldır hayatımızın merkezinde yer almaya devam ederken mutasyonlu varyantlarının da ortaya çıkması tüm dünyayı endişelendirmeye devam ediyor. Delta’nın ortaya çıkmasının ardından son olarak açıklanan ve Güney Afrika’dan yayılan omicron için tüm dünya kırmızı alarm vermişti. Son olarak İsrail’den yapılan yeni enfeksiyon açıklaması tüm dünyayı sarstı. İşte yeni enfeksiyon…

Hem Grip Hem de Koronavirüs

Mutasyonlu varyantlar bitmek bilmiyor. İsrail’den gelen haber koronavirüs bitecek umutlarını yıkmaya başladı. Grip anlamına gelen flu ve Corona’nın rona birleşimine FluRona denildi. İsrail’de yaşayan genç hamile bir kadında görülen Flurona vakası tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Yapılan açıklamaya göre hamile kadında hem koronavirüs hem de grip olduğu tespit edildi.

Çift enfeksiyona da sahip olan kadının yaşadığı bu duruma flurona dendi. Açıklanan çift enfeksiyon için İsrail Petach Tikva kentindeki Beilinson Hastanesi Prof. Arnon Vizhnitser, “Gelir gelmez kendisine grip ve koronavirüs teşhisi kondu. Tekrar kontrol etmemize rağmen her iki test de pozitif çıktı. Hastalık aynı hastalıktır: viraldirler ve her ikisi de üst solunum yollarına saldırdığı için nefes almada zorluk yaratırlar” ifadesinde bulundu. Çift enfeksiyon flurona sahip kadın incelemeye alındı.

Dünyanın dört bir yanında flurona’nın belirtisi araştırılmaya başlandı. hem koronavirüs hem de mevsimsel gribi içinde barındıran Flurona’nın belirtileri; ateş, vücut ağrıları, öksürük, hapşırma, boğaz ağrısı, nefes darlığı, yorgunluk, baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal olarak ifade edildi.

İlgili Makaleler