Gündem

Tüm Türkiye Bekliyordu ! Yerli Otomobilin İsmi Belli Oldu

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş açıklamalarında yerli otomobile TOGG markası ile devam etme kararı aldıklarını vurguladı.

Bursa Gemlik’te seri üretim için fabrika temeli atılan yerli otomobilde çalışmalar tüm hızıyla sürerken önemli bir gelişme meydana geldi. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulunarak yerli otomobilin isminin belli olduğunu belirtti.

YERLİ OTOMOBİLİN İSMİ

Karakaş, yerli otomobilin hangi isim ile yollara çıkacağına yönelik önemli değerlendirmelerde bulunarak marka beğeni endeksi yaptırdıklarını ifade etti. Yerli arabanın isminin ne olacağına ilişkin Karakaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yaptırdığımız endekste TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık”

En son Ocak ayında otomotiv basını ile bir araya gelen Karakaş, o dönem yaptığı açıklamada otomobilin ismi üzerinde farklı alternatifleri olduğunu söylemişti.

TOGG CEO’su, TOGG markasının Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Kanada, Güney Kore, Japonya ve Azerbaycan’da tescil edildiğinin de bilgisini paylaştı.

İlgili Makaleler