Gündem

Tunç Soyer açıkladı: İzmir’de gece 12’ye kadar ulaşım ücretsiz!

İzmir’de meydana gelen depremin ardından yetkililerden önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Tunç Soyer, gece 12 ‘ye kadar ilde ulaşımın ücretsiz olduğunu açıkladı.

Tunç Soyer resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile İzmir’de ulaşımın gece 12’ye kadar ücretsiz olduğunu duyurdu. Başkan Soyer tarafından yapılan açıklamada, “Araç trafiğinin azalması için gece 12’ye kadar toplu ulaşımı ücretsiz yaptık. Lütfen caddeleri boşaltalım.” İfadeleri kullanıldı.

Her türlü imkanımız mevcut

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da vatandaşlara araçlarını kullanmamaları için çağrıda bulundu. Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada, “İzmir’deki vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen araçlarınızı kullanmayınız. Çadır, battaniye, seyyar mutfak, hastane, her türlü imkanımız mevcut, ekiplerimiz işlerinin başında. Tek ihtiyacımız YOL Lütfen yolları, müdahale ekiplerimize bırakınız” denildi.

Kesintilerin giderilmesi için çalışılıyor

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor. İzmir, Muğla ve Aydın’da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler