Gündem

Tunceli’de 176 köy ulaşıma kapandı!

Tunceli’de geçtiğimiz hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı yüzünden 176 köy ulaşıma kapandı. Bölgede yüksek kesimlerde etkili olmaya başlayan kar yağışı, kent merkezinde de kendini göstermeye başladı.

Tunceli’de yüksek kesimlerde yağmaya başlayıp kent merkezinde de etkili olmaya başlayan kar nedeniyle 176 köy yolu ulaşıma kapandı. İlde,hayatın normal akışına dönmesi için çaba gösteriliyor. Köy yollarının açılması için valilik koordinesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekipler işbirliği içinde çalışıyorlar.

Ekipler köy yollarını açmak için çalışıyor

Ekipler, Kentte Ovacık, Hozat, Pülümür ve Nazımiye İlçe merkezlerinde ise kar kalınlığının yer yer 2 metreye yaklaştığı köy yollarını açmak için uğraş gösteriyor.

Erzincan ve Elazığ’da da ulaşım etkilendi
Öte yandan yurt geneli hakim olan soğuk hava ve kar yağışı sadece Tunceli’de değil Tunceli ile bağlantısı bulunan Erzincan ve Elazığ’da da ulaşımı etkiledi. Kar yağış nedeniyle görevli ekipler bölgedeki trafiğin kontrollü bir şekilde akmasını sağlamak için çalışıyorlar.

Yüksek yerlerde 4 metreye ulaşmış
Tunceli’de köyleri ulaşıma kapatan kar yağışının faydalı olduğunu söyleyen bölge sakini ise düşüncelerini Şahin Tali, “Ancak şu an merkezde yağan kar değil. Yüksek yerlerde 4 metreye ulaşmış. Nazımiye merkezde bile bir buçuk metre” şeklinde ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir