Gündem

Türk Askerlerine Saldırıyı Rusya Mı Gerçekleştirdi ? Açıklama Yapıldı

Rusya tarafından dün gece askerimize düzenlenen hava saldırısı hakkında açıklama yapıldı.

Rusya’dan İdlib’deki hain saldırı sonrası ilk açıklama yapıldı. Açıklamada ‘Saldırıyı Rusya Mı Gerçekleştirdi?’ sorusuna yanıt verildi.

Söz konusu açıklamada hava saldırısında Rus uçaklarının görev almadığı ifade edilirken Türk askerinin olmaması gereken yerde reji jetleri tarafından vurulduğu belirtildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamanın devamında Suriyeli muhaliflerin çatışmasızlık bölgesinde büyük bir saldırı planladığı ifade edilerek Türkiye’nin bu bölgede Türk askerlerinin olduğu konusunda kendilerini bilgilendirmediğini ifade etti. Ayrıca açıklamada hava saldırısında Rusya uçaklarının yer almadığı belirtilirken Türk askerinin olmaması gereken yerde rejim jetleri tarafından vurulduğu vurgulandı.

Saldırıyı Rusya Mı Gerçekleştirdi?
Saldırıyı Rusya Mı Gerçekleştirdi?
YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Rusya tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suriyeli muhalifler çatışmasızlık bölgesinde büyük bir saldırı planlıyordu. Türkiye bu bölgede Türk askerlerinin olduğu konusunda bizi bilgilendirmedi. Hava saldırısında Rusya uçağı görev almadı. Türk askeri olmaması gereken yerde rejim jetleri tarafından vuruldu. Türkiye’nin kayıpları sonrası ateşkesi uygulamaya hazırız.”

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir