Gündem

Türk bayrağını yırtan Yunan vekilin cezası belli oldu!

Yunan Vekil “Yunan Adalarında İnsani Durum” toplantısında Türk bayrağını yırtmıştı. Irkçı vekilin cezası belli oldu.

Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu tarafından Brüksel’de gerçekleştirilen “Yunan Adalarında İnsani Durum” toplantısında Yunanistan Milletvelkili Loannis Lagos Türk Bayrağını yırtmıştı. Göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda “Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz” açıklamasını yapan ve kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtan o vekil hakkında karar verildi.

Avrupa Parlementosu kararını verdi

Türkiye’de tepkiye sebep olan ırkçı Yunan vekil hakkında Avrupa Parlamentosu da kararını verdi. Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Lagos’a Avrupa Parlamentosu tarafından ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verildi.

Bakan Çavuşoğlu sert tepki göstermişti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Bayrağı’nı yırtan Yunan vekil Ioannis Lagos’a sert tepki göstermişti. Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:
“Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ile ırkçılığa artık dur demeli”

Gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir