Gündem

Türk Eğitim Sen’den Sınıf Tekrarı Açıklaması: Doğru Buluyoruz

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından duyurulan sınıf tekrarını doğru bulduklarını belirtti.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından duyurulan sınıf tekrarı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk sınıfta kalmanın olmamasının eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtığına, dört işlemi bilmeden lisenin bitirilmesine dikkat çekerek, 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren, ortaokul ve liselerde sınıf tekrarı sistemine yeniden geçileceğini ifade etmişti.

DOĞRU BULUYORUZ

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli EĞitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarını değerlendirdi. Talip Geylan açıklamalarında sınıf tekrarı açıklamasını olumlu bulduklarını ifade ederek şöyle devam etti:

“Ne yaparsam yapayım zaten sınıfı geçiyorum’ düşüncesinin öğrencilerin motivasyonunu olumsuz etkilediğini bildiren Geylan, “Sınıf tekrarı ihtimali, öğrenme sürecinde öğretmenin etkisini artıracaktır”

Türk Eğitim Sen Sınıf Tekrarı Açıklaması
Türk Eğitim Sen Sınıf Tekrarı Açıklaması

TALİP GEYLAN’IN AÇIKLAMASI

Ayrıca Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sınıf tekrarı hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sınıf tekrarı açıklamasını yerinde buluyoruz. Bu yaklaşım, MEB’in öğretmenler odasına kulak verdiğini gösteriyor, bu itibarla teşekkür ediyorum. Şu bir gerçektir ki ‘Ne yaparsam yapayım zaten sınıfı geçiyorum’ düşüncesi öğrencimizin derse karşı motivasyonunu olumsuz etkilenmekte. Öte yandan, öğretmen not verendir. Dolayısıyla sınıf tekrarı ihtimali, öğrenme sürecinde öğretmenin etkisini artıracaktır. Notun belirleyici olması, sınıfta kalmanın geri gelmesi, aslında velinin çocuğunu daha iyi tanıması ve fark etmesini de sağlayacaktır. Bu durum, aynı zamanda velinin çocuğu üzerinde gerçekçi beklenti oluşturmasının yanı sıra öğrencinin ilgi ve yeteneğine göre doğru yönlendirilmesine de katkısı olacaktır.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir