Ekonomi

Türk Hava Kurumu (THK) duyurdu: Kurban Bayramı için ücretsiz dağıtılacak!

Kurban Bayramı’na az bir süre kala Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı’dan kurban kesecek vatandaşlara güzel bir haber geldi. Aşcı tuzlanması gereken deriler için kesim alanlarında vatandaşlara ücretsiz tuz dağıtımı yapılacağını açıkladı.

31 Temmuz tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı’dan kurban kesecek olan vatandaşlara önemli bir duyuru yapıldı. Kurbanlık hayvanın kesiminden hemen sonra tuzlanması gereken deriler için THK’nın ücretsiz tuz dağıtımı yapılacağını açıklayan Aşcı, “Kurban derilerinin zayi olmaması için bu sene kurban kesim alanlarında tuz tedariki yaparak ücretsiz dağıtacağız. Vatandaşlarımız THK yetkililerinden tuzları alabilirler. Kurban bağışında vatandaşlarımız bizi tercih ederlerse memnun oluruz.” İfadelerini kullandı.

Çağrı merkezi bayram boyunca faaliyette

Kurban kesecek vatandaşların bilgilendirilmesi üzerine çağrı merkezi kurulduğunu da açıklayan Aşcı arife günü hizmete başlayacak olan çağrı merkezine ulaşmak isteyenlerin 444 08 45 numaralı hattı araması gerektiğini ifade etti. Kurbanlık ile ilgili her türlü sorunun sorulabileceğini söyleyen Aşcı Kurban Bayramı’nın son gününe kadar hizmetin devam edeceğini açıkladı.

İlgili Makaleler