Personel Alımı

Türk Hava Yolları Personel Arıyor! Başvurular Bitiyor; Son Saatler… Sadece O Saate Kadar Başvuru Yapan Adaylar, Değerlendirmeye Alınacak!

Türkiye’nin en prestijli hava yolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları (THY), kendi iştiraki ile kurduğu Turkish Technic şirketine personel alımı gerçekleştiriyor. Alacağı personelin çalışacağı pozisyonu da belirtmiş olan THY, aşağıdaki şartları yerine getiren adayların başvurularını bekliyor.

Başvuruları online bir şekilde kabul edecek olan Turkish Technic şirketi, başvuruları yapmadan önce adayların aranılan kriterlerde olup olmadığını anlayabilmesi adına bir duyuru yayınlamış bulunuyor. Söz konusu duyuruda adayın mezuniyet şartından taşıması gereken genel şartlara kadar pek çok detaya değinmiş olan Turkish Technic şirketi, başvuru adresine de ilan içerisinde yer veriyor.

THY İş İlanı 2022

Türk Hava Yolları (THY) Anonim Ortaklığı iştiraki bulunan şirketlerden biri olan “Turkish Technic” kendi bünyesinde uçak boya personeli pozisyonunda çalıştırmak üzere personel alımı gerçekleştiriyor. İş ilanını geçtiğimiz günlerde yayınlamış olan Turkish Technic şirketi, yayınladığı ilanda pozisyonla ilgili; “Uçak ve uçak komponentlerinin zımpara, maskeleme, temizlik gibi boya öncesi hazırlıkları ve boya uygulamalarını yapmak” ibaresiyle söz konusu mesleğin kapsamını açıklamış bulunuyor. Başvuruları online olarak kendi sitesinin kariyer kısmından alacak olan Turkish Technic şirketi, adayların 7 Haziran 2022 tarihi saat 23.55’e kadar başvurularını gerçekleştirmesini bekliyor. Öte yandan Turkish Technic şirketi, alacağı personeldeki şartları da belirlemiş bulunuyor.

THY İş İlanı Şartları 2022

Türk Hava Yolları (THY) Anonim Ortaklığı iştiraki ile kurulmuş olan Turkish Technic şirketi, işe alacağı personellerde arayacağı şartları da madde madde yayınladığı ilanda belirtmiş bulunuyor. Turkish Technic şirketinden yayınlanan ilana göre; adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 01.01.1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olması, adli sicil kaydının temiz olması, herhangi bir sağlık probleminin ya da yüksekte çalışma korkusu ile kapalı alan fobisinin bulunmaması, erkek adaylar için ise askerlik ile bir ilişiğinin olmaması şartı aranıyor. Bunun yanı sıra mezuniyet şartı da arayan Turkish Technic şirketi, meslek yüksek okullarının boya teknolojisi, oto boya ve karoseri bölümleri mesleki ve teknik Anadolu liselerinin boya üretimi ve uygulama, otomotiv boya, motorlu araçlar teknolojisi bölümünden mezun ya da son sınıf adayların başvurularını kabul ediyor.

İlgili Makaleler