Gündem

Türk Hava Yolları’ndan bilet iadesi açıklaması!

Türk Hava Yolları (THY) corona virüsü salgını nedeniyle daha önce bilet alan vatandaşların bilet değişikliğiya da açığa alma durumunda ek ücret ödemeyeceğini açıkladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın 20 Mart tarihinden önce bilet alanlar için geçerli olacağını bildirdi.

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarından sonra uçakla seyahat edecek olan vatandaşlar biletlerini iptal ediyorlar ya da değiştiriyorlar. Henüz değişiklik yapmamış vatandaşlar ise bu işlemlerin ücretli olup olmadığını merak ediyor. Bu konuya ilişkin olarak THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı sevindirecek bir haber verdi. Başkan Aycı, 20 mart 2020 tarihinden evvele bilet almış tüm vatandaşların, 31 aralık 2020 tarihine kadar biletlerini değiştirebileceklerini belirtti. Biletlerin kullanma tarihinin ise en geç 28 Şubat 2021 olarak bildirdi.

İlk kez açıklıyorum

Bilet iade ve ödemeleri için vatandaştan ek bir ücret talep etmediklerini vurgulayan Aycı, “Biletini açığa aldırabilir. Bu arada kendisine verdiğimiz bazı teşvikler de var biz mesela yüzde 15 voucher veriyoruz fazla kupon veriyoruz.Yani biletini iade etmeseniz ileriki tarihte uçmak için uçmak için değiştirmek için ertelerseniz de size voucher veriyoruz yüzde 15 de ilave bonus veriyoruz. Artı her bilete karşılık gelen 10 euroluk bir değer için 1000 mil veriyoruz size. Bunlar yeni bilgiler ve ilk kez açıklıyorum.” Dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir