GündemSağlık

Türk Işın Tedavisi koronavirüs hastalarına umut oldu! ABD’den talep geldi!

Türk bilim insanları tarafından geliştirilen Türk Işın Tedavisi, dünyada ki tüm koronavirüs hastalarına umut oldu. İlk kez Diyarbakır’da uygulanan Türk Işın Tedavisi ile korona hastası hızla iyileşti. Işın tedavisi Sağlık Bakanlığından onay aldı. Türk ışın tedavisinin denenmesi ve analizlerinin yapılması için, ABD’den de resmi davet geldi. Tedavi ABD’de ki 2 üniversite tarafından incelenecek.

Korona virüsle alternatif birçok yöntem gündemde. Bunlardan biride Türk ışın Tedavisi!.. İlk kez Diyarbakır’da bir virüs hastası üzerinde denenen Türk ışın tedavisi ile hasta virüsten arındırıldı.
Tedavinin adı Türk Işın. İlk defa Diyarbakır’da bir koronavirüs hastası olan kişide uygulandı. Hasta hızla sağlığına kavuştu.

TÜRK IŞIN TEDAVİSİ İLE HASTA İYİLEŞTİ

Diyarbakır’da yaşayan 46 yaşında ki Mahmut Orak ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayeti ile hastaneye gitti. Orak’a yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. İlaç tedavisine başlandı. Orak, doktorların tavsiyesiyle Türkiye’de geliştirilen ışın tedavisi yöntemini kabul etti. Tedavinin başlamasıyla Mahmut Orak’ın tedavisi hızla iyiye gitti ve koronavirüs testi negatife döndü.
Koronavirüs tedavisi için kullanılan Türk ışın tedavisi ilk olarak Türk bilim insanları tarafından geliştirildi. 2017 yılında bir Türk firmasının faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan Türk ışın, son dönemde koronavirüs tedavinde odaklandı.

KLİNİK ÇALIŞMALAR İÇİN ONAY ALDI

Laboratuvar sonuçlarında iyi sonuçlar alınmasından sonra Sağlık Bakanlığından klinik çalışmalar için onay alındı. Türk Işınının koronavirüs tedavisinde kullanılmasına yönelik açıklama yapan Gazi Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Prof. Dr. Selçuk Gedik şu açıklamaları yaptı;
Biz hem damar içine hem de solunum yollarına, ultraviyole ışın göndererek bu tedaviyi gerçekleştirdik. Hem Türkiye’ye hem tüm dünyaya duyurmak, Diyarbakır adına hakikaten gurur verici bir tablo’’ dedi.

IŞIN TEDAVİSİNE ABD’DEN TALEP

Korona hastası Mahmut Orak’ın bu tedavi yönetimiyle durumu gün geçtikçe iyiye gidiyor. Türk ışın tedavisinin denenmesi ve analizlerinin yapılması için, ABD’den de resmi davet geldi. Tedavi ABD’de ki 2 üniversite tarafından incelenecek.

İlgili Makaleler