Ekonomi

Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT çağrı merkezi açıyor! Yüzlerce personel alınacak!

Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT Van’da çağrı merkezi açacak. Çağrı Merkezi binasında incelemelerde bulunan Van Valisi konu hakkındaki açıklamalarında, “İlimizin işsizliğine bir nebzede olsa katkı sunacak bu çağrı merkezinde 650 gencimiz ağustos ayında işe başlayacak.” İfadelerini kullanıldı.

Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT Van’da yaklaşık 1 senedir çalışmaların sürdüğü çağrı merkezi açılıyor. Operasyon Müdürü Öznaneci çağrı merkezi için yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Van Valisi’nin yer bulma konusunda yardımcı olduğunu dile getiren Öznaneci, “Yer bulma konusunda Valimiz ile iş insanı Zahir Kandaşoğlu bize destek verdi. Çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Van’a büyük bir çağrı merkezi açarak hizmete başlayacağız. Bu çağrı merkezi Van’a ve bu ülkenin evlatlarına hayırlı olsun.” dedi.

650 genç ağustosta işe başlayacak

Bu kapsamda Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de çağrı merkezinin kurulacağı binada incelemelerde bulundu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bilmez, “İlimizde işsizliğin azalmasına bir nebze de olsa katkı sunacak bu çağrı merkezinde 650 gencimiz ağustos ayında işe başlayacak. Bu sayının bir süre sonra 1500’e çıkacağını umut ediyoruz. Firmanın böyle bir çabası var. 650 gencin işe başlayacak olmasını göz önünde bulundurarak firmanın teklif ettiği kirayı kabul eden bina sahibi ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu’na teşekkür ediyorum. İlimizdeki çimento ve şeker fabrikasından daha fazla istihdam sağlayacak olan çağrı merkezi, faaliyete geçtikten sonra istihdamı en fazla işletme olacaktır. Bu yatırımın ilimizde hayata geçiyor olması bizi memnun etti.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler