Gündem

Türk Telekom’dan öğrencilere 8 GB ücretsiz internet desteği!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un corona virüsü önlemleri kapsamında okulların 2 haftalığına kapatıldığını ve öğrencilere EBA üzerinden eğitim verileceğini söylemesinin ardından Türk Telekom öğrencilere kaçırılmayacak bir fırsat sundu. Şirket EBA'ya giriş yapacaklar için belirlenen ücretsiz 3 GB interneti yükselterek 8 GB çıkardıklarını açıkladı.

Corona virüsün Türkiye’ye sıçramasının ardından geçici süreliğine öğrencilere uzaktan eğitim verileceği açıklandı. EBA üzerinden verilecek olan eğitimler için Türk Telekom öğrencilere desteğini arttırdı. Şirket tarafından sosyal medya üzerinden bedava internetin kaç GB olacağı açıklandı. Daha önce yaptığı açıklamada 3 GB internet sağlayacağını söyleyen kurum son açıklamasında bu desteği 8 GB çıkardığını duyurdu.

Eğitim süresince kullanılabilecek

Şirket tarafından twitter üzerinde yapılan açıklamada, “Türk Telekom EBA’ya giriş yapacaklara ücretsiz 8 gb internet verileceğini duyurdu. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada, “EBA’yı kullanacak mobil abonelerimize, uzaktan eğitim devam ettiği sürece EBA’da kullanabilecekleri toplam 8 GB internet tanımlıyoruz.” denildi.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) çevrimiçi eğitim platformudur. Öğrenci ve öğretmenlerin ders dışı zamanlarda eğitim materyallerine ulaşmalarını sağlayan; ders kitapları, video gibi kaynakları kullanarak öğrenmeye ve öğretmeye imkân veren sosyal bir eğitim platformudur.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Kampanyası Katılım Detayları

Kampanyadan, TT Mobil faturalı ve faturasız tarifelerinden yararlanan bireysel aboneler faydalanabilecektir.
Kampanyadan faydalanabilmek için, EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Kampanya kaydının başarı ile tamamlanmasının ardından SMS ile bilgi verilecektir. Kampanya katılımı ücretsizdir.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Kampanyası Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

Kampanya kapsamında 1 yıl boyunca EBA eğitim platformu yönüne kullanılması için her ay aylık 3 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır.
Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Kontrolü Seç Tarifeleri, Data Tarifeleri ve Kurumsal Aboneler Kampanya’dan yararlanamaz.
Kampanya aboneliği, kayıt tarihinden itibaren her ay tekrarlanmak üzere 1 yıl boyunca ücretsizdir. Bir yıllık ücretsiz kullanım süresi sonrasında, kampanya aboneliği otomatik olarak iptal olacaktır.

Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyecektir.

İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.
Kampanya kapsamındaki fayda başka bir hatta transfer edilemez, 3. şahıslara devredilemez ve başka bir fayda ile değiştirilemez. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir GSM operatörüne geçiş yapılması, hattın herhangi bir nedenle kapatılması ya da iptal edilmesi halinde kampanyadan yararlanma hakkı sona erer.

Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, abonenin yararlandığı internet paketi yoksa faturalı aboneler için mevcut tarifesi üzerinden, faturasız aboneler için 2 KR/ 100 KB üzerinden ücretlendirilir.
Kampanya kapsamında sunulan eba.gov.tr yönüne ücretsiz kullanım hizmeti sadece yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanya 13 Mart 2021 tarihine kadar geçerlidir. Kampanya faydası kayıt tarihi itibariyle 12 ay boyunca geçerlidir.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Kampanyası Kampanya İptali

Kampanyayı iptal etmek için IPTAL EBA yazarak 5555’e ücretsiz mesaj gönderebilirsiniz.
İptal işlemi gerçekleştiğinde SMS ile bilgi verilecektir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir