GündemSağlık

Türkiye 1 Ağustos corona virüsü tablosu! Güncel vaka, ölüm sayıları

Milyonlarca insanın enfekte olmasına neden olan corona virüsünün Türkiye’deki güncel durumu merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından her gün güncellenen corona virüsü tablosuna göre dün 982 yeni vaka daha tespit edilmişti. Peki, bugün yani 1 Ağustos tarihinde kaç vaka, kaç ölüm var?

Türkiye’de corona virüsü etkisini göstermeye devam ediyor. Normalleşme dönemine geçilse de virüse karşı tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu nedenle corona virüsü güncel durumu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 31 Temmuz corona virüsü tablosunda yapılan 46 bin 982 test sonucunda 982 kişide daha virüs tespit edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 31 Temmuz tablosu için şu ifadeleri kullandı:

‘Son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirler: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. 27 şehirde ise son üç günde yeni ağır hastamız olmadı. Zatürreli hasta oranımızda düşüş, yeni tanı konan hasta sayımızda artış eğilimi var.’

Peki 1 Ağustos’ta kaç vaka, kaç ölüm, kaç iyileşen var? İşte Türkiye’nin 1 Ağustos corona virüsü tablosu:

1 Ağustos corona virüsü tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 1 Ağustos tablosunu değerlendiren Bakan Koca, “Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler