Gündem

Türkiye 5 Avrupa ülkesine vize muafiyeti sağladı!

Dışişleri Bakanlığı Sözsücü Hami Aksoy 5 Avrupa ülkesine vize muafiyet sağlandığını açıkladı. O ülkelerden Türkiye’ye 2 Mart 2020 tarihinden itibaren turistik amaçlı seyahatlerde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırıldı.

Türkiye’den 5 ülkeye vize muafiyeti geldi. Konu hakkındaki açıklamayı Dışişleri Bakanlığı Sözsücü Hami Aksoy yaptı. Karara göre Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına 2 Mart 2020 tarihinden itibaren vize muafiyeti sağlanacak.

Truzim potansiyelinin artması ve ilişkilerin geliştirilmesi amaçlanıyor

Hami Aksoy konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “ “Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi üyelerine yönelik vize rejimimizde bir bütünlük sağlamak adına Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır. Bu adımla, söz konusu ülkelerle turizm potansiyelimizin arttırılması ve diğer alanlardaki ikili ilişkilerimizin geliştirilmesi amaçlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir