Personel Alımı

Türkiye Belediyeler Birliği daimi personel alımı yapacağını açıkladı!

Türkiye Belediyeler Birliği personel alımı için ilan verdi. Daimi olarak istihdam sağlayacağını açıklayan Birlik, adaylardan en az KPSS 70 puan şartını sağlamasını istiyor. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, başvuru işlemlerini 9 Haziran 2020 ile 19 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirebilirler.

Türkiye Belediyeler Birliği ‘Proje ve Finans Uzmanı’ kadrosunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapacak. 6 kişinin daimi olarak istihdamını sağlayacak olan Belediyeler Birliği 35 yaşını doldurmamış olanların başvurabileceğini açıkladı. Kadroya seçilen personeller Ankara ilinde görevlendirilecek.

Müracaat Koşulları:

İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdari Birliklerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesinde yer alan şartları sağlamak

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği ve Yerel Yönetimler bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle geçerliliği devam eden Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P-3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

Sınav başvurusunun son günü itibariyle geçerliliğe sahip Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’ndan (YDS) İngilizce dilinde en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM Başkanlığının yabancı dil sınavları eş değerlilikleri tablosuna göre yapılacaktır. Yabancı dil yeterliliğine ilişkin belgelerden YDS belgesinin geçerlilik süresi 5 yıl, diğer belgelerin geçerlilik süresi ise 2 yıldır.

Son başvuru tarihi itibariyle otuzbeş (35) yaşını doldurmamış olmak,

Yurtiçi ve yurtdışı seyahat kısıtlı olmamak

Şartları sağlayan adaylar KPSS puanlarına göre sıralanacak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ihtiyaç duyulan personel sayısının 5 (beş) katı aday yazılı veya sözlü sınava katılamaya hak kazanacaktır.

Yazılı ve/veya sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara mail ve/veya SMS yoluyla bilgilendirme yapılacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Adresi: Tunus Cad. No:12 Kavaklıdere-Çankaya/Ankara

NOT: Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacak olup, en geç 19 Haziran 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar www.tbb.gov.tr adresinde “Duyurular” kısmında yer alan ‘Başvuru Formu’nun doldurulması yoluyla yapılacaktır.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler