Personel Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çalışmak İçin Bekleyenlerin Günü Geldi; Şoför ve Teknisyen Alımı Yapılacak! Tek Şart Lise Mezunu Olmak…

Personel alımlarının devam ettiği kamu kurumları arasına bugün itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de ekleniyor. Temmuz ayı içerisinde personel alımı gerçekleştireceğini duyuran TBMM, daimi kadroda istihdam edilmek üzere teknisyen alımı ve şoför alımı yapılacağını Resmi Gazete ile duyurmuş bulunuyor. Alınacak olan memurların ise, TBMM’ye bağlı olan Kamu Denetçiliği Kurumu’nda çalışacağı biliniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Kamu Denetçiliği Kurumu’nda çalıştırılacak olan şoför ve teknisyen personel alımı için düğmeye basılıyor. KPSS puan şartı aranacak olan TBMM personel alımı için alınan diğer şartlar da belli olmuş ve kamuoyuyla paylaşılmış bulunuyor.

TBMM Personel Alımı Başvuruları 8 Temmuz’a Kadar Devam Ediyor

Kamu Denetçiliği Kurumu’nda çalıştırılacak olan 4 teknisyen ve şoför alımı için başvurular dün itibariyle başlamış bulunuyor. Başvuruları Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden alacak olan Kamu Denetçiliği Kurumu, 20 Haziran 2022 tarihinde başlayan personel alımı başvuruları için alımların 8 Temmuz 2022 tarihine kadar da davam edeceğini açıklamış bulunuyor. Posta yoluyla ya da şahsen yapılacak olan başvuruları kabul etmeyeceğini duyuran Kamu Denetçiliği Kurumu, her pozisyon için şartları da aynı ilan ile duyuruyor.

TBMM Personel Alımı Başvuru Şartları

Personel alımlarında kamu personeli şartlarının tamamını arayan Kamu Denetçiliği Kurumu, kamu haklarından mahrum bırakılmayan adayların aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını ve 18 yaşını yasalarca geçmiş olmasını istiyor. SGK’dan yaşlılık ya da emeklilik sebebiyle maaş almayanların başvurularını kabul edecek olan Kamu Denetçiliği Kurumu, erkek adaylar için ise, askerlik ile bir ilişiğin kalmamış olmasını istiyor. Personelleri Ankara’da çalıştıracak olan Kamu Denetçiliği Kurumu, şoför ve teknisyen alımları için özel şartları da belirlemiş bulunuyor. Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, şoförlerin lise ve dengi okullardan mezun olmasının yanı sıra 2020 yılı KPSS sınavının P94 türünden 50 puan ve üzeri puan almış olmasını şart koşuluyor. Aynı zamanda Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre en az yeni tip D sınıfı sürücü belgesine ve SRC 2 belgesine sahip olmayı şart koşan Kamu Denetçiliği Kurumu, psikoteknik belgesine sahip olmayı da şart koyuyor. Teknisyenler için liselerin bilgisayar, bilgisayar işletimi, bilgisayar işletimi teknisyenliği, bilgisayar programcılığı, bilgisayar yazılım, bilgi işlem alanlarının birinden mezun olmayı şart koşan Kamu Denetçiliği Kurumu, aynı zamanda KPSS sınavının P94 türünden 70 puan ve üzeri puan alınması da istiyor.

İlgili Makaleler