Sağlık

Türkiye corona virüsü tedavisinde o yerli ilacın satışına izin verdi!

Türkiye’nin corona virüsüne karşı ilaç ve aşı üretme çalışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yerli bir ilacın corona virüsü tedavisinde kullanılmak üzere satışına izin verildiğini açıklamıştı. O ilacın Koçak Farma tarafından üzetilen ‘korokin’ olduğu ortaya çıktı.

Tüm dünyada mücadelenin sürdüğü Covid-19’a karşı aşı ve ilaç üretmek için laboratuvarlar çalışmaya devam ediyor. Şimdiye kadar corona virüsü hastalarında kullanılarak olumlu sonuç veren Hidroksiklorokin ilacı, Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından eczanelerden toplatılmış ve hasta tedavisinde kullanılmak üzere stoklanmıştı. Türkiye’de corona virüsü içi üretilen yerli ilacın Hidroksiklorokin’in müadili olan Korokin olduğu öğrenildi.

KOÇAK FARMA TARAFINDAN ÜRETİLDİ

Fahrettin Altun’un, sorona virüsü için üretilen yerli ilaç için isim vermeden Türkiye’de satışına izin verildiğini duyurmuş, “Yerli bir ilaç firmamız tarafından Kovid-19 tedavisinde kullanılmak üzere üretilen ilaca satış iznini verdik” demişti. Altun’un duyurduğu ilacın Koçak Farma tarafından üretilen ‘korokin’ olduğu ortaya çıktı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler