Gündem

Türkiye Geneli Sokağa Çıkma Yasağı ve Kısıtlama ! Cumhurbaşkanı Erdoğan Karar Verecek

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek. Bu toplantıda artan vaka sayısının dolayı kısıtlamaların gelip gelmeyeceğine kara verilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Söz konusu toplantıda son dönemde artan corona virüsü vakaları ardından alınabilecek yeni önlemler masaya yatırılacak. Bununla birlikte corona virüsünün ana gündem olacağı toplantıda ekonominin de ele alınması bekleniyor.

TEDBİRLER GÖRÜŞÜLECEK

Milliyet’in aktardıklarına göre 1 Haziran’daki normalleşmenin ardından iki aylık süreçte gelinen durum, hastalığın seyri, son dönemde tekrar artan vakalar değerlendirilecek ve alınacak yeni tedbirler toplantının gündeminde olacak. Bununla birlikte önümüzdeki süreçte denetimlerin artırılması, bazı il ve bölgelerde yeni önlemlerin alınması planlanırken hâlâ kapalı bulunan çocuk oyun alanları, halı sahalar gibi farklı tesisler ile ilgili de değerlendirmeler yapılacak.

Bunun yanı sıra okulların bu ay sonu “yüz yüze” eğitim vermek üzere açılması beklenirken, salgının seyrinin bu kararı etkileyebileceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da son veriler kapsamında yeniden değerlendirme isteyebileceği belirtildi.

Toplantı kapsamında eski kısıtlamaların veya sokağa çıkma yasaklarının yeniden gelmesinin görüşülmesi bekleniyor. Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler