Gündem

Türkiye Geneli Sokağa Çıkma Yasağında Hangi İşletmeler Hangi Saatler Arası Açık Olacak?

Türkiye ilk defa Ramazan Bayramını evinde geçirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ve İçişleri Bakanlığının genelgesine göre Ramazan Bayramında 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki yasak günlerine hangi işletmeler saat kaça kadar açık olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pazartesi günü yaptığı açıklamayla, Ramazan Bayramı’nı kapsayan 23-24-25-26 Mayıs günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını ifade etmişti. Bunun ardından dün İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağına ilişkin bir genelge yayımladı. Bu genelgede sokağa çıkma yasağında açık olacak yerler gibi çeşitli bilgiler paylaşıldı.

HANGİ İŞLETMELER AÇIK OLACAK?

Vatandaşlar tarafından sokağa çıkma yasağında açık olacak işletmeler ve bu işletmelerin saat kaça kadar açık olacağı araştırılmaya başlandı. Bakanlık tarafından Valiliklere gönderilen genelgeye göre bayram arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı vatandaşlar hariç herkes zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için, araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemiş dükkanlarına 10.00-17.00 saatleri arasında gidip gelebilecekler.

O İŞLETMELER TAMAMEN AÇIK OLACAK

24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günleri ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler sokağa çıkma yasağı kapsamında tamamen kapalı olacak. Ayrıca fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebileceği gibi bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler