Alexa

Türkiye İş Kurumu İMD Alımları İptal Mi Edilecek?

İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçlarını aylardır açıklamadı. Sonuçların açıklanmasına dair detayları haberimizde değerlendiriyoruz.

Türkiye İş Kurumu İMD Alımları İptal Mi Edilecek?

İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçlarını aylardır açıklamadı. Sonuçların açıklanmasına dair detayları haberimizde değerlendiriyoruz.

Türkiye İş Kurumu İMD Alımları İptal Mi Edilecek?
Editor: Mustafa Karagöz
15 Nisan 2019 - 11:43 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 12:00

Türkiye İş Kurumu tarafından aylar önce ilana çıkılan İş ve Meslek Danışmanı alımı hala neticelenebilmiş değil. Kurum aylardır sözlü sınav sonuçlarını değerlendirip açıklamadı. 

Peki İŞKUR tarafından ilan edilen İMD alımları iptal mi olacak? İşte detaylar;

EYLÜL AYINDA MÜLAKATLAR TAMAMLANMIŞTI

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek olan İş ve Meslek Danışmanı alımları için ilan 2018 yılı Haziran ayında yayımlandı. İlana o dönem başvuruda bulunan adayların; başvurularının alınması, başvurularının değerlendirilmesi başvuru sonuçlarının açıklanması ve sözlü sınava girecek adayların işlemleri ve sözlü sınavların tamamlanması Eylül ayı sonuna kadar tamamlandı.

İŞKUR o dönem belirli bir hızla tamamladığı işlemleri mülakat sonuçlarının açıklanmasında gösteremedi. Öyle ki Eylül ayında tamamlanan mülakatlar Nisan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde hala açıklanmadı. Ayrıca o dönem İMD alımları ile birlikte gerçekleştirilen Büro Memuru alımlarında ise 5. yedek yerleştirme sonuçları belli oldu.

İŞKUR İMD alımı için mülakatlara giren adaylar yaşanan bu gelişmelerin ardından alımların iptal olacağı iddialarını konuşur oldular. Özellikle sosyal medya üzerinde dile getirilen bu iddialar kamu gündeminde yer edinmeye başladı. İŞKUR'dan ne İMD alımı mülakatlarına nede alımların iptal olacağı konusuna dair bir açıklama gelmedi. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanır?

Sonuçların açıklanması ile ilgili bir değerlendirmede bulunmak çok zor. Zira 2018 yılı sonunda ve 2019 yılı başında İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklamalar gelmişti. Cafer Uzunkaya açıklamasında sonuçları için 2018 Aralık ayını işaret ederken Zehra Zümrtü Selçuk ise Ocak ayında yaptğı açıklamasında kısa sürede açıklayacağız ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklamaların üzerinden de aylar geçmiş olmasına rağmen sonuçlar açıklanmadı. Bu kapsamda İŞKUR'un sonuçları ne zaman açıklayacağı konusunda öngörüde bulunmak zor. Kamuilanlari.com olarak sonuçlar açıklandığında anında sizlere aktaracağız.

İMD Mülakat Sonuçları ile ilgili gelişmeleri takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com - ÖZEL Haber


YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • imd işsiz
  1 ay önce
  İptal olmaz da eğer açıklanırsa 1141 kişilik kontenjana kaç kişi başvurmuş kaç kişi sözlü sınava gitmiş işkur bunları da açıklamalı herşey şeffaf olmalı
 • işsiz iş ve meslek danışmanı
  1 ay önce
  işsizliğin yüzde 15 e dayandığı genç işsizliğin yüzde 27 olduğu bi ülkede işsizliğin panzehiri imdler işsiz çok manidar gerçekten çok manidar fıkra gibi
 • imdd
  1 ay önce
  yıllarca aylarca bekletildi ya yedek olma hakkı dahi kazanamadıysa o adamın halini de düşünün, baraj puana takılıp hiç başvuru dahi yapamayanı da düşünün sayın bakanım, genel müdürüm
 • imd imd imd
  1 ay önce
  İptal ederlerse daha da yüzüne gözüne bulaştırırlar ah alırlar iptal etmek yerine sonuç bekleyen binlerce kişinin önce gönlünü alsınlar cumhuriyet tarihinde hiç kimse bu kadar süredir sonuç beklemedi bu yılda çıkarsa rekorlar kitabına girecez ey işkur.. biz ençok sonuç bekleyen olarak rekor kırmak istemiyoruz biz ençok istihdam sağlayan olarak rekor kırmak istiyoruz..
 • işsiz imd
  1 ay önce
  bu kadar zamandan sonra iptal ederlerse vebalin altından kalkamazlar işi olan işini bıraktı işsiz olan umut bağladı bu kadar zamandan sonra iptal etmek şöyle dursun mülakata katılma hakkı kazanan tüm imd adaylarını almalılar ihtiyaç olduğu belli ama daha önceden şöyle bişey de duymuştum tercih sisteminden dolayı 1141 kadronun bile tamamının alınmayacağı gibi söylenti de vardı inşaallah öyle bişey yapmazlar da birçok imd adayının umutlarını söndürmezler
 • İşsiz Danışman
  2 ay önce
  Bu kadar zaman geçip bizi beklettikten sonra artık kimseye kaybettin sonucu açıklamaya hakları yok. Sınava girenlerin tamamının kazanması lazım. Millet aylarca işini gücünü bırakıp sonuçları bekledi. Hazirandan beri sonuçlanmasını bekliyoruz.
 • İmd mağdurlari
  2 ay önce
  Lutfen artik insanlari magdur etmeyi birakip enazindan iptal olup olmadigina dair bi aciklamada bulunun.aylardir beklemedeyiz artik listelerin yayinlanmasini istiyoruz!
 • imd mağduru
  2 ay önce
  LÜTFEN AÇIKLANSIN ARTIK PSİKOLOJİMİZ BOZULDU