İşkur İş İlanları

Türkiye Kömür İşletmeleri en az lise mezunu personel alımı yapacak!

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü personel alımı için ilana çıktı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan ilanlara en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği görüldü. Peki, son başvuru tarihi ne zaman? İşte Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü personel alımına ilişkin önemli bilgiler…

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü eski hükümlü ve engelli kadrolarında personel alımı yapacak.4 Kasım 2020 tarihinde İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru için en az lise mezunu olmak gerekiyor. İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar, başvuru işlemlerini 9 Kasım 2020 tarihine kadar online olarak gerçekleştirebilirler.

GENEL ŞARTLAR:

1- Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği çok tehlikeli sınıfına tabi Madencilik kolunda faaliyet göstermektedir.

2- Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’na işçi alımları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve TKİ İşçi Alınmasında Uygulanacak Sınav Yönergesi hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır.

3- Deneme süresi 2 ay olup, İşletme Toplu İş Sözleşmesindeki yazılı olan sosyal haklara tabidir.
4- İlan edilen İşgücü talebimizin son başvuru tarihi itibariyle, adayların ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

5- Lise ve Dengi Okul Mezunu düzeyinde ilan edilen işgücü talebine başvuru yapan alt ve üst öğrenim seviyesindeki başvurular kabul edilmeyecektir.

6- Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ibraz etmek zorundadırlar.

7- Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkartılacaklardır.

8- Lise ve Dengi Okul Mezunu düzeyinde ilan edilen işgücü talebi kapsamında işe başlayıp, işe başladıktan sonra söz konusu işgücü talebimizin ilan edildiği son başvuru tarihi itibariyle alt veya üst öğrenim mezunu olduğu tespit edilenlerin iş sözleşmeleri, 4857 sayılı İş Kanunun 25 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince fesh edilecektir.

9- Sınava alınacak adayların belirlenmesi için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’na bildirilen ve ilanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından ilan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday Noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

10- Noter kura çekimi 25.11.2020 tarih, saat 10:00’da Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde (Hipodrom Cad. No:12 Yenimahalle/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

11- COVID-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında adayların sosyal mesafe kuralına uyması şartıyla Noter kura çekimini izlemek için salona alınabileceklerdir. Ayrıca, Tele-Video Konferans sistemiyle İşletme Müdürlüklerince belirlenen yerlerde isteyen adaylar canlı olarak izleyebileceklerdir.

12- Kura sonuçları, belge kontrolü, sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınav günü, saati, yeri ve diğer her türlü duyurular (http://www.tki.gov.tr) ve (http://www.eli.gov.tr) adreslerinden ilan edilecek olup, adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İLANLARA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler